Zniknęły miniatury plików .mp4

Witam. Niedawno zauważyłem, że wszystkie moje pliki mp4 przestały wyświetlać miniatury. dodam, że nie instalowałem od dawna żadnego nowego oprogramowania. Jak je przywrócić? Można to jakoś zrobić w rejestrze? Z góry dzięki za pomoc.

Przyznam szczerze że nie bardzo rozumiem,daj może screena i opisz dokładniej.

Zniknęły miniatury a co jest?Jeśli dobrze zrozumiałem to.

tak na szybkiego.,w folderze z plikami pp właściwości ,widok,i ustawiasz co chcesz,ikony lista szczegóły itp.

nie usuwałeś żadnych programów anie nie grzebałeś w ustawieniach odtwarzaczy filmów/muzyki

Nic nie usuwałem ani nie grzebałem. Po prostu zamiast miniatury (podglądu) pliku mp4 pojawiły mi się same ikony. Już kiedyś miałem taki problem, ustawiałem coś w regedit, ale już nie pamiętam, co to było. Proszę o pomoc.

Dodane 13.09.2011 (Wt) 16:09

OK, już sobie poradziłem. Można usunąć temat. Pozdrawiam.

napisz jak to zrobiłeś na przyszłość się przyda albo tobie albo innym użytkownikom

1otwieramy rejestr

2 klikamy na strzałkę HKEY_CLASSES_ROOT

3 klikamy na strzałkę rozszerzenia,które nadal tworzy nam miniatury np. avi

4 klikamy na strzałkę shellEX

5 klikamy na pierwszy klucz pod spodem (po prawej stronie u góry pod "Dane "odczytujemy wartość ciągu)

6 klikamy na drugi klucz pod spodem (po prawej stronie u góry pod “Dane” odczytujemy wartość ciągu)

Następnie powtarzamy te same czynności dla rozszerzenia .mp4 -jeśli wszystkie klucze i ciągi są takie same jak w rozszerzeniu .avi to wszystko w rejestrze jest O.K. (wielkość liter w kluczach może być mała np. e lub duża E nie ma to różnicy). Jeśli zaś ciągi różnią się to należy je zmodyfikować ,aby były takie same jak w .avi. Należy wówczas jeśli się samemu nie potrafi zmodyfikować wartości ciągu poprosić o pomoc,chociaż nie jest to skomplikowane. Po ponownym włączeniu systemu powinny się pokazać miniaturki. Opis dotyczy systemu windows 7 64 bit. W innych wersjach może być tylko po jednym kluczu.

1 polubienie

Dziękuję bardzo, w Windows 10 od razu pomogło !!! Pozdrawiam

A nie wystarczyło by skojarzenie w Ustawieniach / panelu sterowania (pomocna komenda niżej) z odtwarzaczem wideo:

control /name Microsoft.DefaultPrograms /page pageDefaultProgram