Zniknęły Napędy :(

Witam. chciałem dzisiaj zainstalować nero ale miałem jakieś problemy i do końca mi sie nie zainstalowało a właściwie to nic się nie zainstalowało. po ponownym uruchomieniu kompa zniknęły mi napędy w Mój komputer a w menadżerze urządzeń mam wykrzykniki. ktoś wie co jest nie tak??

screen:

39f9862341360ecdm.jpg

Odinstaluj te dwa napędy z poziomu menadżera urządzeń restart kompa i zobacz.

Bios wykrywa poprawnie napędy?

Zainstaluj stery do płyty głównej, a przynajmniej do IDE.

Jeżeli masz jakieś emulatory typu deamon tools czy virtual drive to je odinstaluj bo ja raz je zainstalowałem to ne iczytało mi woogóle płyt.

zaraz je odinstaluje i napisz. bios czyta napędy prawidłowo. a co do emulatora to mam UltraISO ale nie miałęm nigdy problemów przez niego.

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 20:54

odinstalowanie nic nie dało. po restarcie to samo. a co do sterków to nie mam jak zainstalować bo przecież nie czyta mi płyty bo nie ma napędów!

Spróbuj odpiąć napędy, włączyć kompa bez napędów, potem wyłącz, podłącz napędy, włacz kompa i zobacz czy windows wykryje napędy 8) Mnie pomogło.

A internet też nie działa - ściągnij stery.

Porady ze strony Microsoft:

Metoda 1: usuń wpis Rejestru

OSTRZEŻENIE: Nieprawidłowe wykorzystanie Edytora Rejestru może stać się przyczyną poważnych problemów, które spowodują, że konieczna będzie ponowna instalacja systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie może zagwarantować, że rozwiązanie problemów spowodowanych niepoprawnym użyciem Edytora Rejestru będzie możliwe. Możesz używać Edytora Rejestru na własną odpowiedzialność.

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

  2. W polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

  3. Odszukaj następujący podklucz Rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE/System/Curretcontrolset/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

  1. W menu Plik kliknij polecenie Eksportuj.

  2. W polu Nazwa pliku wpisz nazwę savedkey, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

  3. Kliknij typ danych UpperFilters klucza REG_MULTI_SZ, a następnie kliknij polecenie Usuń w menu Edycja. Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak. UWAGA: Jeżeli brakuje tego typu danych, przejdź do następnej metody.

  4. Kliknij typ danych LowerFilters klucza REG_MULTI_SZ, a następnie kliknij polecenie Usuń w menu Edycja. Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak.

  5. Zamknij Edytor Rejestru, a następnie ponownie uruchom komputer.

Metoda 2: zastąp istniejący sterownik

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

  1. Jeżeli Panel sterowania jest w widoku kategorii, kliknij kategorię Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij ikonę System.

lub

Jeżeli Panel sterowania jest w widoku klasycznym, kliknij dwukrotnie ikonę System.

  1. Na karcie Sprzęt kliknij przycisk Menedżer urządzeń.

  2. Kliknij dysk, obok którego jest wyświetlony znak zapytania.

  3. W menu Akcja kliknij polecenie Odinstaluj. Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk OK.

  4. Powtórz kroki od 4 do 5 dla wszystkich innych dysków ze znakami zapytania.

  5. W menu Akcja kliknij polecenie Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.