Zniknęły niektóre foldery ze zdjęciami - Win XP

Jakiś czas temu padł mi win xp pro sp2. Nie uległ na szczęście uszkodzeniu dysk. Na nowym dysku został zainstalowany nowy win XP a stary dysk (fizycznie też stary) został podłączony jako slave. Przy kopiowaniu ze starego dysku na nowy dysk plików ze zdjęciami skopiował tylko ok 90% bo resztę stwierdził, że jest uszkodzone. Po kilku dniach znowu padł mi komp ale tym razem jeszcze nie wiem co się stało (najprawdopodobniej płyta główna) i znowu ten stary dysk przełożyłem do zupełnie innego kompa aby też skopiować zdjęcia i filmiki nagrane w formacie mpeg-4. Mimo, że dysk pokazuje, że jest prawie pełen (czyli wszystko powinno być) to jak otwieram folder ze zdjęciami pokazuje się tylko ok 20% zawartości podfolderów ze zdjęciami.

Czy mogę w jakiś sposób odzyskać podfoldery ze zdjęciami, których nie widać? To jest bardzo ważne. Proszę o pomoc.

Druga sprawa związana z filmikami mpeg-4. Jak klikam na dany filmik aby mi się otworzył w WMP to wyświetla się komunikat, że “Nie można odnaleść na dysku żądanego sektora”. Mimo wszystko filmik zajmuje daną pojemność na dysku.

Raczej zostaje wizyta w labolatorium zajmującym się odzyskiem danych. Problem w tym, że niestety taka przyjemność kosztuje nawet tysiące zł. i masz zero pewności, ze co kolwiek da radę uratować. Tym bardziej, że zamiast wypiąc ten dysk i zaprzestać jego użytkowania, dalej z niego korzystasz i w tym momencie te pliki mogły już zosrać nadpisane nowymi plikami i w tym momencie raczej guzik zrobisz…

Nic na nim nie zapisuję. Wpiąłem go tylko aby zgrać z niego pliki i foldery. Dysk podzielony jest na dwa dyski F i G. Na F bez problemu odczytuję pliki zapisane w wordzie i pdf i na nim zapisuję nowe pliki w wordzie. Problem dotyczy dysku G na którym nic nie zapisuję tylko chciałbym skopiować, ale najpierw odzyskać zagubione pliki.

No to tak jak piszę, zostaje raczej wizyta w labolatorium zajmującym się takimi rzeczami… Tylko jak jak piszę - musisz się liczyć z tym, że taka usługa w dużym stopniu uszczupli zawartość Twojego portfela…