Zniknęły pliki multimedialne

Witam,

“Samouczyłem” się kilka lat temu pisania własnej strony www w HTMLu. W ramach ćwiczeń, na stronie tej osadziłem parę plików audio/video. Wszystkie działały jak należy. Każdy plik miał swój panel sterujący do włączania i regulacji.

Obecnie sytuacja jest taka, że te panele zniknęły. Pozostały po nich tylko “puste” prostokąty.

W IE po zainstalowaniu QuickTime, pojawiły się panele audio. Panel video -nie.

W FF nie pojawiło się nawet to.

Poprzednio, kiedy wszystko było OK nie miałem zainstalowanego Quick Time.

Nie przypominam sobie, jak było wcześniej, kiedy było OK, ale teraz przy sprawdzaniu aktualizacji wtyczek, wyświetla mi się informacja:

-nieznana wtyczka

-sprawdź

przy wtyczkach: Microsoft DRM i Windows Presentation Foundation

Problem ten występuje na podstronie:

http://www.markotar.pl/audio_video.html

Przy kodach nic nie było majstrowane; te kody były do niedawna poprawnie czytane zarówno przez FF jak i IE.

Niedawno robiłem format dysku, ale to chyba nie jest istotne.

Proszę o radę, jak przywrócić funkcjonalność tej strony

mk

Chodzi o te pola z filmami Youtube?

Może by tak jeszcze trochę się pouczyć, na pewno strony będą zdrowsze dla oczu.

A jak uczyć się nie chce to są gotowce, jak joomla, drupal itd więcej o nich znajdziesz w google.

A co do plików, to sporo darmowych lub tanich hostingów nie pozwala na umieszczanie na serwerze plików z multimediami (.mp3, wav, avi itd.)

Moja strona jest na serwerze 1&1, więc nie sądzę, że to jest słuszna uwaga.

Poza tym przez ponad rok wszystko było OK.

Stało się to, kiedy zaktualizowałem FF z 7 do 8, ale to raczej przypadek, bo w IE też jest źle.

Nic nie zniknęło na serwerze i wszystko jest odtwarzane, zarówno przez IE jaki i FF, Chrome. W FF zainstaluj wtyczkę: Microsoft WIndows Media Player Firefox Plugin 1.0.0.8 i będzie odtwarzanie przez WMP o ile masz go zainstalowanego. Pod IE właściwie nic nie trzeba dodatkowo instalować o ile ma się WMP.

Ten trop był właściwy. Wina była po stronie WMP. Coś w nim musiało się poprzestawiać.

Ta wtyczka była wykazana w zestawie wtyczek zainstalowanych. Usunięcie jej i próba ponownego zainstalowania była niemożliwa. Wyświetlał się komunikat o braku możliwości kontynuowania instalacji.

Wobec powyższego całkowicie usunąłem działające u mnie odtwarzacze (WMP i VLC). Ponownie zainstalowałem WMP 11. Tym razem pojawiły się wszystkie panele sterujące, ale odtwarzanie wszystkich rozpoczynało się równocześnie w autostarcie. Sprawdziłem działanie na innym komputerze - tam było OK.

Zmieniłem w kodzie: autostart=“false”, na : autostart=“0”. Teraz jest OK. Nie szukam przyczyny, dlaczego wcześniej u mnie pliki te rozpoczynały się w autostarcie, a na innym komputerze dopiero po ich ręcznym uruchomieniu, bo nie mam żadnego pomysłu, jak to obadać.

Ciekawostką jest również to, że jak już było wszystko dobrze, ponownie zainstalowałem odtwarzacz VLC, sytuacja się powtórzyła; zniknęły panele sterujące odtwarzaniem tych plików. Ale z tym na pewno sobie poradzę, to musi być kwestia odpowiednich ustawień VLC proponowanych w trakcie instalacji.

====

Bardzo dziękuję. Pozdrawiam i życzę pomyślności oraz: http://www.markotar.pl

Dodane 30.11.2011 (Śr) 16:35

Nie, o ten “środkowy”, oraz o trzy pliki audio znajdujące się powyżej:

http://img39.imageshack.us/img39/7506/99812128.jpg

Tak było. Teraz wydaje się, że sytuacja została opanowana, chociaż pozostały pewne niejasności, dlaczego na innych komputerach jest OK, a u mnie tak było niedawno a potem “samo” się zepsuło ?