Zniknęły pliki z całego konta na Ubuntu

Witam!

Problem jest następujący.

Miałem włączone szyfrowanie katalogu użytkownika. Pewnego razu po uruchomieniu komputera i logując się jak zwykle za pomocą hasła na moje konto, moim oczom ukazuje się całkowicie świeże konto, jakbym dosłownie przed chwilą je założył. Dodam, że pliki znajdujące się powiedzmy w /var/www zostały nietknięte, czyli zresetowany został calutki folder /home/webmaster z pominięciem kilku plików. Wydaje mi się że wszystkie pliki znajdują się w zakodowanej postaci w folderze /home/.ecryptfs, niestety nie posiadam żadnego klucza do zdekodowania tych plików (gdyż sam klucz miałem zapisany na pulpicie), jedynie hasło za pomocą którego logowałem się do konta. Zależy mi bardzo na odzyskaniu plików, gdyż znajdowały się tam zdjęcia i ważne dane. Czy domowym sposobem jestem w stanie to odzyskać?

Uruchom terminal i spróbuj tak.

ecryptfs-mount-private

Pokaż jeszcze zawartość tego katalogu .ecryptfs poleceniem.

ls -la /home/.ecryptfs

http://img802.imageshack.us/img802/4826/zrzutj.png

Tak to wygląda.

Miało być ecryptfs-mount-private bez sudo, bo montujesz twój katalog, a nie katalog roota. Z tego co widać, katalog .ecryptfs zawiera katalog domowy twojego użytkownika, wygląda na to, że katalog .ecryptfs nie jest montowany podczas uruchamia systemu/logowania się. W tej dokumentacji masz opisane jak włączyć automatyczne montowanie https://help.ubuntu.com/community/Encry … eDirectory. Zanim się jednak za to zabierzesz, proponuję w pierwszej kolejności skopiować na inny nośnik najważniejsze dla Ciebie pliki.

Polecenie ecryptfs-mount-private nie zwraca nic.

Może być tak, że polecenie niczego nie zwróci, sprawdź czy katalog został zamontowany.

Dziwnie to wygląda, ponieważ katalog oczywiście jest od razu zamontowany po uruchomieniu komputera, lecz .Private jest sporych rozmiarów (ponad 10GB), więc na bank są tam moje pliki, ale ich nie widać (tak jakby się one nie montowały)?

W katalogu .Private powinny być dwa pliki, o ile ich nie usunąłeś, readme.txt i Access-Your-Private-Data.desktop, ten drugi służy do montowania zaszyfrowanego katalogu dwuklikiem.