Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7

Witam, proszę o pomoc. Zniknęły mi wszystkie schematy dźwięków. System nie wydaje żadnych dźwięków przy poruszaniu się między folderami czy opróżnianiu kosza. Pliki dźwiękowe na dysku istnieją. Przy odgrywaniu muzyki i filmów wszystko działa, nie ma tylko dźwięków windowsowych. Proszę bardzo o pomoc jak przywrócić schematy dźwiękowe w windowsie. Z góry dzięki za pomoc

Oto screeny:

przechwytywanief.th.jpg

przechwytywanie2.th.jpg

przechwytywaniec.th.jpg

Nie zmieniłaś przez przypadek nazwy folderu z dźwiękami? Stwórz nowe konto użytkownika, zaloguj się i zobacz czy dźwięki są dostępne.

Witam. Możesz spróbować przywracania systemu do daty, gdy wszystko działało.

Grzech_u - Stworzyłam nowe konto, no i w końcu udało się znaleźć aktywnego schematu dźwiękowego. Ale niestety głos jest bardzo niski, ale słychać jak na splash. Jak po głosić wysoki poziom głosu?

AjWi- Chciałabym spróbować, ale boję się że coś zepsuje i czasem kombinuje. Ale to już dawno minęło jakieś 4-5 miesięcy i dlatego chciałam teraz naprawić do roboty.

Głos jest niski tylko dla dźwięków systemowych? Jeśli tak, to kliknij na ikonkę głośnika w zasobniku systemowym, póżniej na opcję Mikser i tam zobacz jaki jest poziom głośności (czy suwak nie jest zbyt “nisko”) dla Dźwięków systemowych? Jeśli chcesz mieć na swoim starym koncie dostępne dźwięki systemowe to: zaloguj się na nowo utworzone konto, wejdź do edytora rejestru, odszukaj klucz HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes\Apps , kliknij na niego PPM i wyeksportuj go do pliku. To samo zrób z kluczem HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes\Names. Następnie zaloguj się na stare konto i dodaj te 2 pliki do rejestru. Powinno zadziałać.

Już zrobiłam co kazałeś i niestety nie pomogło. :frowning:

To znaczy co nie działa? Czy dalej dźwięki są za ciche czy dalej nie masz aktywnych schematów dźwiękowych? Czy to i to? Dziwne, że moja porada nie działa. Skoro na drugim koncie wszystko działa jak powinno to pliki dźwiękowe nie powinny być uszkodzone, dla pewności sprawdź czy w folderze C:\Windows\Media są pliki dźwiękowe. Ciekawe jest także to, że import ustawień z nowego konta nie daje rezultatu. Czy aby na pewno wszystko robisz dobrze?

Oczywiście, nie działają obie. Taka jest prawda, że mój komp jest dziwny. Tak na drugim koncie są pliki dźwiękowe i owszem wszystko dobrze robię. A na menedżerze urządzeń -> urządzenia systemowe -> głośnik systemowy. Jak wyżej dodałam zdjęcie na trzecim. Czy to ważne mieć działający głośnik systemowy?

W takim razie ciężko mi powiedzieć co się dzieje. Głośnik systemowy nie odpowiada za odtwarzanie dźwięku. Jest to tylko małe urządzenie odpowiedzialne za tzw “pikanie” np podczas jakiegoś błędu. Tu więcej informacji -> http://pl.wikipedia.org/wiki/PC_speaker

Jedyne co przychodzi mi do głowy to skorzystanie z SFC -> http://support.microsoft.com/kb/929833

Cześć, już wracam do tej wątku. Więc niedawno zaniosłam do naprawy, na szczęście już mam schematy dźwiękowe. Ale głosu NIE MA! :shock: Nie chcę jeszcze raz instalować nowe stery, bo już są zainstalowane i działa. Ale widzę na pasku po prawej stronie jest po głoszone na 100% i gra dobrze. Gniazdo jest podłączone na zielonym. Ale nie ma głosu. Co trzeba zrobić?