Zniknęły ustawienia przeglądarki

Wczoraj przed wyłączeniem laptopa wszystko było OK, a dziś po uruchomieniu Slimjet zniknęły mi wszystkie ustawienia, motyw, dodatki… Tylko hasła, wyszukiwarki i zakładki zostały. Przywracanie systemu niestety nie pomogło :frowning: Jest jakiś sposób aby odzyskać te ustawienia oraz dodatki z ich ustawieniami?
Jedyne, co wczoraj zrobiłam, to użyłam dodatku, którego od bardzo dawna nie używałam, ale nie wiem, czy to może być jego wina. Teraz nawet jego nazwy nie pamiętam, bo wszystko znikło :frowning: Służył do robienia notatek na stronach i był cały czas aktywny, tylko dodałam nową notatkę. W każdym razie nic wczoraj nie skanowałam ani nie instalowałam.
Najbardziej żal mi stylów do Stylusa, bo teraz nie będę umiała ich odtworzyć. Tak średnio znam HTML, a CSS jeszcze mniej. Te style tworzyłam dawno temu, a teraz już dużo pozapominałam. Poza tym niektóre były tworzone z czyjąś pomocą, bo sama nie zawsze sobie radziłam :cry:
Dodam, że chodzi o Slimjet pod Windows 7 x64

Kobieto, czy ty robiłaś kiedykolwiek backup całego systemu? Nie? To tutaj masz fajny, darmowy program, bardzo łatwy w użyciu. Za tydzień, czyli 10 stycznia jest „poprawkowy wtorek”. Zrób wcześniej, tak na wszelki wypadek backup całego systemu.

1 polubienie

@kramar99 - ano robiłam, ale wieki temu :frowning: Już od jakiegoś czasu się przymierzałam, żeby znów go zrobić, ale jakoś tak w końcu do tego nie doszło :stuck_out_tongue: A też już sobie zapomniałam, że przywracanie systemu nie obejmuje profilu przeglądarki :frowning:
W każdym razie teraz ta porada mi nie pomoże :frowning:
Może ktoś wie przynajmniej, jak sprawdzić, czy gdzieś tam się ostały jakieś pliki z ustawieniami tych dodatków (do folderu kwarantanny Comodo już patrzyłam)?
W profilu Slimjet folder Extensions jest pusty, natomiast są jakieś pliczki w folderach: DNR Extension Rules, Extension Rules, Extension Scripts i Extension State

Jak tworzą się punkty przywracania to i może w kopii cieniowej jest działający profil przeglądarki (o ile nie jest chamsko wykluczone „LocalRow” i „Local”):

Raczej od dodania jednej notatki nie powinno być takiej awarii.

Style na przyszłość można udostępnić publicznie na np. userstyles.world (prywatnie to zmieszczą się pewnie na 2 GiB Dropboxa, opcjonalnie OneDrive lub Google Drive).

1 polubienie

@krystian3w - jest to możliwe, jeśli przy przywracaniu wyświetla się komunikat, że nie obejmuje plików z folderu użytkownika? I jak klikam na właściwości folderu z profilem Slimjet, to po wybraniu zakładki Poprzednie wersje, też mam Brak dostępnych poprzednich wersji :frowning:
Ale co u licha mogło wyczyścić mi ten folder z dodatkami?

Pewnie nie przywraca, bo nie każdy robi backup plików zmodyfikowanych po awarii.

Ja widzę że Roaming jest zapisywany w kopii poprzednich plików/cieniowej ale nie sprawdzałem jak jest dla folderu Local gdzie Chromium wrzuca profil.

@krystian3w udało się tym Shadow copy viewerem! :smiley: Jesteś wielki! Bardzo dziękuję :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.