Zniknęły wszystkie e-maile na poczcie INTERIA


(M Salatka) #1

Witam.

Ściąłem sobie program Mozilla Thunderbird i skonfigurowałem na moje konto na poczcie na Interii. Wszystko było OK, ale jakoś ten program mi nie przypadł do gustu i usunąłem go całkowicie z komputera. Następnie wszedłem na moja pocztę w normalny sposób i zobaczyłem, że nie mam ani jednej wiadomości w Otrzymanych. W koszu, wysłanych i roboczych było wszystko OK, ale Otrzymanych nie ma ani jednej. A część z nich była dla mnie bardzo ważna.

Czy ktoś wie o co tutaj chodzi?

Czy te maile po prostu przepadły?


(patrx95) #2

to się nazywa chyba tryb offline i to jest taka domyślna opcja w Mozilli Thunderbird która nie kopiuje ale przenosi wiadomości z serwera na komputer

jeśli usunąłeś całkowicie mozillę to wiadomości przepadły (chociaż można odzyskać programem do odzyskiwania danych) ale jeśli nie to powinny być w katalogu:

~\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Mozilla\Thunderbird\Profiles\...

(george32801) #3

Witaj! :wink:

Prawdopodobnie w Mozilla Thunderbird'zie podczas konfiguracji przypadkiem ustawiłeś aby wszystkie maile przechowywało na komputerze a nie na serwerze poczty. W ten sposób ściągnąłeś maile na komputer a teraz na poczcie ich nie ma. :? Nie jestem pewny, ale po usunięciu programu automatycznie usunąłeś też te maile. :?

Spróbuj zainstalować jeszcze raz ten program i zobaczyć czy są jakieś pozostałości (np. Twój profil). Wtedy maile powinny być.

Od razu mówię, że mogę się mylić - a jeżeli tak to niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie. :slight_smile:

Pozdrawiam! :wink:


(M Salatka) #4

zainstalowałem ponownie i maile są

ale czy da się coś zrobić, żeby one były też na poczcie tej zwyczajnej?


(deFco247) #5

Wiadomości raczej na serwer nie da się przywrócić.

Lecz da się ustawić, aby ThunderBird nie usuwał wiadomości z serwera.

Narzędzia -> Ustawienia Kont -> Konfiguracja serwera -> zaznacz Pozostaw kopię wiadomości na serwerze i Dopóki wiadomość nie zostanie usunięta


(M Salatka) #6

dzięki za pomoc

w tej sytuacji spróbuje się przekonać do tego programu

dzięki