Znikneły zdjęcia ale tylko z 3lat

(Asz8787) #1

Witam,

Pewnego pięknego dnia postanowiłam odwiedzić moją galerie zdjęć i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu zniknęły wszystkie zdjęcia z okresu z 3 lat po jednym został tylko folder pusty. Stosowałam już różne programy do odzyskiwania danych i nic jak kamień w wodę.Komputer nie wykazywał żadnych oznak żeby mu coś dolegało więc nie wiem jakim cudem to się stało…czy jest możliwość żeby to jednak gdzieś  było?

(bachus) #2

Przeszukaj cały dysk pod kątem zdjęć (np. *.jpg), może coś gdzieś zostało przesunięte, albo jakiś magiczny autocleaner uznał to za śmieci i skasował…

(dark__jedi) #3

Może przesunąłeś cały folder w inny folder poprzez przypadkowe muśnięcie myszki.

(Veers) #4

Dwa pytania:

1. jakiego programu poszukujesz ? (to patrząc na dział)

2. o jakiej galerii piszesz “odwiedziłam ją” ?

(Asz8787) #5

Nie ma nic…

-przesuniecie do pliku- sprawdzone jako pierwsze nie ma…

-programu który pomoże mi odzyskać pliki bo z tych które przerobiłam odzyskałam tylko 8 za pomocą - digital image recovery

• moją galerie zdjęć ( foldery ze zdjęciami) partycja B

(Pharun) #6

Teoretycznie istnieje szansa że jakiś magiczny program typu CCleaner czy inny “czyściciel zbędnych plików” usunął te zdjęcia bo np. foldery miały atrybut “Archiwalny” a program w swoich ustawieniach miał żeby usuwać archiwalne pliki. Jeżeli dysk nie ma bad sector-ów, nie masz/miałeś wirusa to nie istnieje opcja że samo się skasowało. Albo była w tym ingerencja ludzkiej dłoni albo właśnie jakiś program czyszczący.

(SlawekB44) #7

Pokaż na forum

Prawy myszy na „Ten komputer” > zarządzaj > zarządzanie dyskami

Pokaż okno z dyskiem na którym była partycja B

CDI

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

portable - bez instalacji

http://crystalmark.info/download/index-e.html

po uruchomieniu (wersja 32, lub 64) rozciągasz okno CDI aby widoczne były wszystkie atrybuty

DMDE - nie wymaga instalacji

GUI for Windows

http://dmde.com/moredownload.html

okno partycje

(Asz8787) #8

[](https://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_2016_11/HDTune_Health_ATA _____ Hitachi_HTS54757.png.3a8b1bab5c74657d8b583e3dcf486620.png)

(SlawekB44) #9

Crystal Disk Mark – jest w tym wypadku zbędny. Potrzebny był Crystal Disk Info

Parametry SMART podałaś z Hd Tune. Dysk miał problemy, att. C4 – próba relokacji sektorów.

W DMDE :

wybierasz Urz. Fizyczne - dysk 0

Powinno pojawić się okno „Partycje” i ten widok mnie interesował.

W oknie partycje kliknij na partycję nazwaną „Dysk B” i następnie „Otwórz wolumen”

W otwartym oknie kliknij na „Root”, sprawdź czy są widoczne katalogi i pliki jakie miałaś uprzednio

I pokaż to okno na forum

(Asz8787) #10

tych plików które mi zginęły niestety nie ma reszta wszystko się zgadza

(SlawekB44) #11

Zaznaczyłaś, w oknie „Partycje” DMDE, partycję „Noname 04”. Natomiast miałaś zaznaczyć(klik)

partycję „Dysk B” i dopiero kliknąć na „Otwórz Wolumen”

Okno z otwartym „Root” dotyczy której partycji?

Klikając na wybrany katalog (np. MEDIA) w Root, w oknie po prawej stronie powinny pojawić się podkatalogi, lub pliki.

DMDE w wersji FREE odzyskuje jedynie pliki, nie potrafi odzyskać struktury katalogów. Czy pamiętasz w jakim katalogu były zdjęcia?

(Asz8787) #12

Okno z “root” dotyczy b

w katalogu o nazwie zdjęcia - były zdjęcia które zaginęły

Dziękuję za poświęcony czas…

(SlawekB44) #13

Nad Metadata jest „Wszystkie znalezione i rekonstrukcja”

Kliknij > wybierz pełne skanowanie > Skanuj

Zapisz wyniki i ponownie otwórz okno partycje . Dysk B > a w root katalog zdjęcia

(Asz8787) #14

Zapisać te wyniki na c czy na b ?

Nic się nie zmieniło :frowning:

(SlawekB44) #15

Wyniki szukania zawsze zapisujesz na innym nośniku(partycji, penie itp.).” Dysk B” to nazwa partycji widzianej przez system jako E:. Jeśli po pełnym skanowaniu brak w katalogu Zdjęcia nowych wpisów, oznacza to iż istniejące uprzednio tam pliki zostały usunięte, a następnie nadpisane, lub przeniesione do innej lokalizacji. Klikając 2x na katalogu zdjęcia, powinnaś w oknie po prawej stronie uzyskać wypis wszystkich opisanych w MFT plików i podkatalogów. Pokaż okno DMDE z otwartym katalogiem „Zdjęcia”

(Asz8787) #16

(SlawekB44) #17

Opis DMDE

http://dmde.com/pl/manual/toc.html

Na obrazku z DMDE widoczne są wyłącznie katalogi. Darmową wersją DMDE odzyskać można jedynie PLIKI(do 4000 plików jednocześnie z katalogu)

Czy wiesz jakiego katalogu (np. Gdańsk2013) szukasz?

Jeśli nie pamiętasz nazwy katalogu to musisz w jakiejś przeglądarce przejrzeć WSZYSTKIE zdjęcia i dopiero DMDE sprawdzać w katalogu(ach), gdzie znajdziesz choć jedno z szukanych.

(Asz8787) #18

Wiem jakiego katalogu szukam , np zawartości katalogu egipt czerwiec2014, oraz całego katalogu o nazwie wakacje

(SlawekB44) #19

Masz w prawym oknie katalog „Egipt2014czerwiec”.

Utwórz na dysku C katalog „EGIPT”

Kliknij 2x na „Egipt2014czerwiec”, po otwarciu wybierzj jakieś zdjęcie. Prawy myszy na nim > Odzyskaj pliki

W kolejnym oknie wybierz jako miejsce odzysku katalog „EGIPT” na dysku C:

Sprawdź czy tego zdjęcia szukałaś otwierając je z „EGIPT”

Jeśli szukane katalogi są niewidoczne w tych oknach, otwieraj kolejno wszystkie katalogi, możliwe iż przeniosłaś katalog do innego.

(Asz8787) #20

Tylko ten katalog egipt2014czerwiec jest pusty i nie mam co tam odzyskać;/

Jakimś cudem digital image recovery znalazł z tego właśnie katalogu parę zdjęć

Przeszukałam wszystkie katalogi i nie ma ich nigdzie ;/

l.png