Znikneły zdjęcia ale tylko z 3lat

Witam,

Pewnego pięknego dnia postanowiłam odwiedzić moją galerie zdjęć i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu zniknęły wszystkie zdjęcia z okresu z 3 lat po jednym został tylko folder pusty. Stosowałam już różne programy do odzyskiwania danych i nic jak kamień w wodę.Komputer nie wykazywał żadnych oznak żeby mu coś dolegało więc nie wiem jakim cudem to się stało…czy jest możliwość żeby to jednak gdzieś  było?

Przeszukaj cały dysk pod kątem zdjęć (np. *.jpg), może coś gdzieś zostało przesunięte, albo jakiś magiczny autocleaner uznał to za śmieci i skasował…

Może przesunąłeś cały folder w inny folder poprzez przypadkowe muśnięcie myszki.

Dwa pytania:

  1. jakiego programu poszukujesz ? (to patrząc na dział)

  2. o jakiej galerii piszesz “odwiedziłam ją” ?

Nie ma nic…

-przesuniecie do pliku- sprawdzone jako pierwsze nie ma…

-programu który pomoże mi odzyskać pliki bo z tych które przerobiłam odzyskałam tylko 8 za pomocą - digital image recovery

  • moją galerie zdjęć ( foldery ze zdjęciami) partycja B

Teoretycznie istnieje szansa że jakiś magiczny program typu CCleaner czy inny “czyściciel zbędnych plików” usunął te zdjęcia bo np. foldery miały atrybut “Archiwalny” a program w swoich ustawieniach miał żeby usuwać archiwalne pliki. Jeżeli dysk nie ma bad sector-ów, nie masz/miałeś wirusa to nie istnieje opcja że samo się skasowało. Albo była w tym ingerencja ludzkiej dłoni albo właśnie jakiś program czyszczący.

Pokaż na forum

Prawy myszy na „Ten komputer” > zarządzaj > zarządzanie dyskami

Pokaż okno z dyskiem na którym była partycja B

CDI

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

 

portable - bez instalacji

http://crystalmark.info/download/index-e.html

 

po uruchomieniu (wersja 32, lub 64) rozciągasz okno CDI aby widoczne były wszystkie atrybuty

 

DMDE - nie wymaga instalacji

GUI for Windows

http://dmde.com/moredownload.html

 

okno partycje

[](https://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_2016_11/HDTune_Health_ATA _____ Hitachi_HTS54757.png.3a8b1bab5c74657d8b583e3dcf486620.png)

Crystal Disk Mark – jest w tym wypadku zbędny. Potrzebny był Crystal Disk Info

Parametry SMART podałaś z Hd Tune. Dysk miał problemy, att. C4 – próba relokacji sektorów.

W DMDE :

wybierasz Urz. Fizyczne - dysk 0

Powinno pojawić się okno „Partycje” i ten widok mnie interesował.

W oknie partycje kliknij na partycję nazwaną „Dysk B” i następnie „Otwórz wolumen”

W otwartym oknie kliknij na „Root”, sprawdź czy są widoczne katalogi i pliki jakie miałaś uprzednio

I pokaż to okno na forum

 

tych plików które mi zginęły niestety nie ma reszta wszystko się zgadza

Zaznaczyłaś, w oknie „Partycje” DMDE, partycję „Noname 04”. Natomiast miałaś zaznaczyć(klik)

partycję „Dysk B” i dopiero kliknąć na „Otwórz Wolumen”

Okno z otwartym „Root” dotyczy której partycji?

Klikając na wybrany katalog (np. MEDIA) w Root, w oknie po prawej stronie powinny pojawić się podkatalogi, lub pliki.

DMDE w wersji FREE odzyskuje jedynie pliki, nie potrafi odzyskać struktury katalogów. Czy pamiętasz w jakim katalogu były zdjęcia?

Okno z “root” dotyczy b

w katalogu o nazwie zdjęcia - były zdjęcia które zaginęły

Dziękuję za poświęcony czas…

Nad Metadata jest „Wszystkie znalezione i rekonstrukcja”

Kliknij > wybierz pełne skanowanie > Skanuj

Zapisz wyniki i ponownie otwórz okno partycje . Dysk B > a w root katalog zdjęcia

Zapisać te wyniki na c czy na b ?

Nic się nie zmieniło :frowning:

Wyniki szukania zawsze zapisujesz na innym nośniku(partycji, penie itp.).” Dysk B” to nazwa partycji widzianej przez system jako E:. Jeśli po pełnym skanowaniu brak w katalogu Zdjęcia nowych wpisów, oznacza to iż istniejące uprzednio tam pliki zostały usunięte, a następnie nadpisane, lub przeniesione do innej lokalizacji. Klikając 2x na katalogu zdjęcia, powinnaś w oknie po prawej stronie uzyskać wypis wszystkich opisanych w MFT plików i podkatalogów. Pokaż okno DMDE z otwartym katalogiem „Zdjęcia”

Opis DMDE

http://dmde.com/pl/manual/toc.html

Na obrazku z DMDE widoczne są wyłącznie katalogi. Darmową wersją DMDE odzyskać można jedynie PLIKI(do 4000 plików jednocześnie z katalogu)

Czy wiesz jakiego katalogu (np. Gdańsk2013) szukasz?

Jeśli nie pamiętasz nazwy katalogu to musisz w jakiejś przeglądarce przejrzeć WSZYSTKIE zdjęcia i dopiero DMDE sprawdzać w katalogu(ach), gdzie znajdziesz choć jedno z szukanych.

 

 

Wiem jakiego katalogu szukam , np zawartości katalogu egipt czerwiec2014, oraz całego katalogu o nazwie wakacje

Masz w prawym oknie katalog „Egipt2014czerwiec”.

Utwórz na dysku C katalog „EGIPT”

Kliknij 2x na „Egipt2014czerwiec”, po otwarciu wybierzj jakieś zdjęcie. Prawy myszy na nim > Odzyskaj pliki

W kolejnym oknie wybierz jako miejsce odzysku katalog „EGIPT” na dysku C:

Sprawdź czy tego zdjęcia szukałaś otwierając je z „EGIPT”

Jeśli szukane katalogi są niewidoczne w tych oknach, otwieraj kolejno wszystkie katalogi, możliwe iż przeniosłaś katalog do innego.

Tylko ten katalog egipt2014czerwiec jest pusty i nie mam co tam odzyskać;/

Jakimś cudem digital image recovery znalazł z tego właśnie katalogu parę zdjęć

Przeszukałam wszystkie katalogi i nie ma ich nigdzie ;/

l.png