Znikniecie danych w podczas dodawania miejsca na partycji

Więc tak miałem niedawno formata partycji C i pomyślałem aby zmniejszyc jego powierzchnie i dodać ją do partycji D. Więc sciagnełem Paragon Partition Manager ver. 8.0, build 362. i zaczełem przemieszczać miejsce ,a że akurat D był w użyciu, więc program spytał czy zrestartowac komputera aby mógł dokonać dodania, ja sie zgodziłem no i sie zrestartował i zaczoł coć z plikami robić ,przenosić czy konserwować . Jak do końca zostało jakieś 20 min był chwilowy spadek napieci w sieci ( a przynajmniej u mnie w domu i komp sie wyłaczył). Po właczeni sie okazło ze z dysku D znikneło 130 GB danych. I tu sie pytam “Czy jest jakiś sposób na odzyskanie ich?”. Zostalo mi sie tylko 6 gb ,ale nie wszystko jest w całosci. Próbowalem ozdyskac i nic , ponowic operacje tez nic. Ktos mi zaproponował Low Format ,ale jakoś boję się gorobic. Prosze o rade.

Mi już w takiej sytuacji pomógł TestDisk

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … otoRec+6.9

Potrafi naprawić tablice MFT i “zagubione” partycje i dane, które nadal są na twardym dysku.

A po niskopoziomowym formacie nie odzyskasz już niczego.

Ale mi pokazjue że na D mam wolne 140 GB a tylko 6 GB zajetych

Możesz odzyskać te partycje i pliki albo pozostaje ci już tylko format

Ja chem te dane stracone odzyskac nic nie kasowale itp te 130 bo ponad 1,5 raku je zbieralem .

Miałem identyczną sytuację.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest użycie programu TestDisk.

Niestety ja odzyskałem tylko 20GB z 40 :frowning:

Rada na przyszłość, nie używaj Paragona to szmelc, o niebo lepszy jest Acronis Disk Director, z nim takich wałków nigdy nie miałem, nawet gdy komputer był resetowany w czasie dzielenia na partycje.

Coś ruszyło. Aha mam nadzieje ze odzyskam te najwarzniejsze dla mnie. thx a podanie leprzego programu

Dazer ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. Zadbaj też o to w kolejnych swoich postach…

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Więc tak panowie dziękuje za rady odzyskałem troche danych :smiley: , ale pliki nosza nazwy fffxxxxx ,a pozatym po wyłaczenu kompa na jakies 2 godziny okazało się ze partycja D nie istnieje i na nowo musze ją robić