Zniknięcie dwóch partycji


(Jeffreycreack) #1

Witam!

Postanowiłem powiększyć dysk C programem Partition Magic. Zainstalowałem program, lecz wyskoczył mi błąd, więc wyłączyłem program. Chcąc odinstalować PM pojawił mi się fioletowy ekran, nie mogłem zrobić nic więc wyłączyłem komputer. Uruchomiłem komputer ponownie i okazało się, że zniknęły mi dwie partycje na których miałem gry i programy.

Czy utraciłem dane? Wydaje mi się, że nie bo w usuń/dodaj programy nadal mam wszystkie gry i programy. Co wyskakuje, gdy chcę uruchomić coś z tamtych partycji?:

[align=center] BBBB.jpg

Co robić? Chcę bezpiecznie przywrócić tamte dwie partycje. Oczywiście po całym zajściu o powiększenie partycji C poproszę informatyka, a ja jako laik nie będę się za to brał.

Dodam, że nic nie ruszałem w PM, jedynie go zainstalowałem, odpaliłem i wyłączyłem komputer.

Na prawdę proszę o pomoc, boję się zrobić, a komputer potrzebny mi jest codziennie. Proszę o szybką reakcję, na prawdę jest to mi potrzebne.(kliszka) #2

A jakbyś zrobił przywracanie systemu , do chwili przed instalacją Partition Magic ?....


(Jeffreycreack) #3

Najpierw spróbuję przywrócenia partycji, bo słyszałem, że przywrócenie systemu z przed dnia mało daje. Może jeszcze jakoś mi pomożecie? Jest to dla mnie bardzo ważne.


(Jjoasz) #4

testdiskiem odzyskasz tabele partycji - tylko tym razem nie wylaczaj kompa 8)

gparted lepiej chodzi...


(kliszka) #5

Albo wyłącz komputer ,uruchom - naciskasz pulsacyjnie klawisz F8 - i wybierasaz : OSTATNIA DOBRA KONFIGURACJA SYSTEMU


(Jeffreycreack) #6

UP: A czy to nie zablokuje późniejszego przywracania partycji? Nie chciałbym próbować, chciałby mieć pewność. Najchętniej testdiskiem przywróciłbym te dwie partycje, ale nie wiem jak. Może mi to ktoś wyjaśni na gg: 11243097, lub poda jakiś sprawdzony poradnik.


(Leon$) #7

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0

:slight_smile:


(Jeffreycreack) #8

Okej. Mam laptopa. Aby nie zapisywać nic na dysku, mam ściągnąć program na laptop, przekopiować go na pendrive i odpalić z PC?

PS: Przy okazji, z tego poradnika co podał go Leon$ mam zrobić wszystko z podpunktu "Analyze"?

http://iv.pl/images/vlwi59jvh16zuxkjpn2.jpg - to pokazuje testdisk, więc partycje są, tylko nie widzi ich system.

-- Dodane 27.01.2010 (Śr) 18:02 --

W tym poradniku http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0 zatrzymałem się na: "klawiszem l odtworzyć partycję z wcześniej utworzonej kopii, klawiszem t zmienić system plików," . Żadnej kopii nie tworzyłem, bo przecież w poradniku nic nie było napisane. Nie wiem co robić dalej. Może mi ktoś krok po kroku od momentu w poradniku "klawiszem l otworzyć partycję z wcześniej..." będę wdzięczny. Zależy mi na czasie, bo już jutro rano chciałbym mieć luźną głowę. A uczucie "serca w gardle" nie jest przyjemne, dlatego pozwoliłem sobie na post pod postem. Proszę o pomoc. [-o<

-- Dodane 27.01.2010 (Śr) 19:23 --

http://iv.pl/images/zsrzxjxn11596ekmvcwx.jpg - co mam wybrać - *, P, L czy E? Pierwszy z listy to miejsce zastrzeżone przez Windows, drugie dysk C, trzeci gry, czwarty programy. Po tej wskazówce chyba przywrócę partycje.


(Jjoasz) #9

przeciez teraz masz wszystkie partycje wywalone (literka D)

wcisnij T (change type), potem * (primary bootable) na partycji pierwszej, na kolejnych P (primary, jako ze masz tylko 4-ry partycje)


(Jeffreycreack) #10

Całuję wszystkich, którzy pomogli w stópki! Wszystko działa, żadnych danych NIE utraciłem. Pozdrawiam, pozdrawiam i dziękuję! =D>