Zniknięcie dysku lokalnego

Witam. Mam mały problem. Pewien czas temu "zniknął’ mi dysk lokalny C. Ale co jest w tym najdziwniejsze to jest to że np. jak coś chce zainstalować to widzi mi ten dysk. Włażę w mój komputer i go nie ma ;/. Jak to naprawić. Proszę o pomoc.

Niestety dalej go nie ma ;/. A i mam jeszcze jedno pytanie. Jak włączam kompa to mi się folder otwiera. Jak zrobić żeby się nie otwierał sam przy włączeniu komputera?

Start - Uruchom - C:\

mucha90 , popatrz tu

ukrywanie-partycji-dysku-systemach-windows-t401728.html

Tylko usunięcie literki partycji systemowej skończyłoby się nieprzyjemnie…

Zresztą wtedy nie można by w żaden sposób dostać się do partycji.

mucha90 , sprawdź jeszcze tą samą wartość, ale w:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Jaka jest ścieżka dostępu do tego folderu?

deFco247 , chodziło mi raczej by zrobić może na odwrót

Tylko właśnie chodziło mi o skutki usunięcia litery partycji. Po tym staje się ona całkowicie niedostępna dla systemu, a widoczna jest tylko w zarządzaniu dyskami (analogiczna sytuacja jak w przypadku partycji recovery w laptopach).

Autorowi tematu zniknęła partycja systemowa. Nie można jej usunąć literki, gdyż po prostu po tym system by w ogóle nie wystartował.

deFco247 , nie chodzi mi o usuwanie tylko o samo przypisanie.

Wiem o co chodzi. Tylko nie widzę sensu ponownego przypisywania literki partycji, z której to i tak pozbawić jej nie można.

Zresztą jak autor napisał ma on dostęp do zawartości partycji np. przy instalowaniu czegoś.

deFco247 , jeszcze raz:

Koledze zniknął dysk C z okna mój komputer,ja zasugerowałem że może przez opcję assign letter C ,dysk się pojawi ,i tyle jak się pojawi to gra gitara.Powinien ten dysk być przecież widoczny w diskpart.

Wolałbym już zakończyć ten temat, więc tym razem wytłumaczę wszystko od zera.

Żeby doposażyć partycję w literkę, to musi ona jej najpierw nie posiadać.

Partycja systemowa ze swojej natury nie może nie posiadać literki, gdyż po prostu system nie miałby z czego wystartować.

Partycja bez literki, a z taką według twojego toku myślenia ma problem autor jest kompletnie niewidoczna z poziomu Eksploratora Windows ani innych narzędzi opierających się o nawigację po partycjach na podstawie ich literek (czyli praktycznie wszystkim, co służy do nawigacji po folderach i plikach).

Widać ją tylko w zarządzaniu dyskami, programach do zarządzania partycjami (w tym systemowy diskpart ) jako partycja bez literki.

Jak jednak czytamy:

Czyli jednak instalator widzi tę partycję, a więc literkę ona musi mieć.

Ponowne przypisanie tej samej literki partycji, która już ją posiada nie odniesie żadnego skutku w kontekście jej widoczności w Mój komputer, jeśli ukryto ją inną metodą (np. poprzez ustawienie w rejestrze NoDrives).

Skojarzenie drugiej literki jest bez sensu, gdyż to tylko spowoduje usunięcie starej i ustawienie nowej.

deFco247 , dzięki za wykład,nigdy nie ukrywałem liter/partycji,nie miałem z takimi sprawami doświadczenia,a wiesz może czy Tweak UI ,też ukrywa przez NoDrives w rejestrze?

TweakUI ukrywa poprzez klucz NoDrives właśnie. Tylko że on może występować zarówno w HKEY_LOCAL_MACHINE jak i HKEY_CURRENT_USER. TweakUI manipuluje na tej drugiej.