Zniknięcie dysku wirtualnego (100 GB) po restarcie systemu przy montowaniu

Nie byłam pewna gdzie to wstawić, wiele tematów przeczytałam Ale nie wiem co mam robić ponieważ niestety trochę to dziwny przypadek. A więc od początku montowalam wirtualny dysk ale coś poszło nie tak i dosZło w połowie montowania do resetu komputera a więc 100GB sobie zniknęło Tak o dysku nie zamontowalo i wyparowalo wszystko. Tak więc pierwsza myśl przywrócenie systemu do punktu. Wielka nadzieja i jak to wiadomo matka głupich. GB dalej nie ma… co można jeszcze z tym zrobić ?

Sprawdzić czy po włączeniu podglądu ukrytych plików widzisz dysk VHD lub inny co montowałaś?
Jak się rozszerzał dynamicznie to chyba może być trudniej go znaleźć po samym rozmiarze.

Można pewnie zrobić kopię protektorowaną na inny dysk np. zewnętrzny i wtedy szukać czy da się odzyskać wirtualny dysk z zawartością i czy się jeszcze go da montować.

A jak to sprawdzić? Nie był dynamiczne ustawiana był stały rozmiar. Szukałam go nawet ale niestety po przywróceniu systemu chyba ślad po nim zaginął …

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/14201/windows-show-hidden-files - podgląd czy nie jest obecnie z atrybutem ukrytym.

Tworzenie kopii protektorowanej:

Jak był szyfrowany i np. program znajdzie 100 GB plik to jak się nie da montować to nie ma szans odzyskania pewnie.

No nie uwierzysz ale weszłam właśnie na pc i jest tam gdzie był wczoraj przed przywracaniem systemu. i ja chciałam po proswtu podzielic partycje ale nie wiem czemu chciałam to zrobić przez dysk wirtualny a mam tylko dysk C a i przydałby się też D tylko boje się coś nie zepsuć z pamięcią właśnie żeby c miał tyle ile ma zajętę na ten moment a D tą reszte.

Jak go zamontuje i później wysunę to wróci mi pamięć z powrotem na dysk C?

Nie da się go zamontować jak odzyskać tą pamięć?

Raczej powinna być cały czas zajęta (bo ze względu na rozmiar nie da się przenieść np. do RAM-u - w warunkach domowych, a gdzieś “musi być”). W najlepszym wypadku zniknęła tylko początkowa informacja o pliku i na dysku zostały jakieś nienadpisane sektory jak się zgubiła informacja że dany obszar dysku jest zarezerwowany.


Jak jest on uszkodzony to by trzeba było szukać informacji czy da się taki dysk naprawić / wyciągnąć część danych.

Byłam dziś w serwisie ale Pan powiedział że niestety też nie wie co z tym zrobić. Nie mam pojęcia co zrobić teraz bo jest on w postaci deamon tools i jak na to klikam to jest nieprawidłowy plik a gdy wchodzę w zarządzanie dyskami to nie widać tego wirtualnego nawet. Kurczę 100gb to za dużo pamięci żeby to stracić…

czytam i czytam i nadal nie rozumie o co chodzi :slight_smile:

Tzn czego nie rozumiesz ? Jest dysk wirtualny pod postacią deamon tools i nie widzi to system i nie da się z nim nic zrobić a ja chce odzyskać ta pamięć, jest pusta a z dysku C ta pamięć zniknela

Rozwiązane.

1 polubienie

z chęcią bym poznał rozwiązanie :slight_smile:

Wirtualny dysk ISO którego nie mogłam ani usunąć ani zamontować postanowiłam usunąć programem UNLOCKER i pamięć wróciła z powrotem na dysk C.

1 polubienie