Zniknięcie ikon z pulpitu i skrótów paska startowego


(Maxihewi) #1

Witajcie!

 

Laptop kupiłem niedawno, system jest oryginalny (w7 profesional x86). Otóż włączam dziś komputer, i od razu zaniepokoiło mnie dłuższe wczytywanie niż zawsze, i komunikat przy logowaniu "wczytywanie pulpitu". Zniknęły ikony z pulpitu, i zakładki z paska start, wygląd pulpitu przypomina konto gościa, chociaż tapeta ostała się taka jaka była. Nie brakuje plików, chociaż system zachowuje się jakbym pierwszy raz zalogował się na konto (np. chrome pyta się czy ma być domyślną przeglądarką, i takie głupie niedogodności - np. gdy wchodzę w mój komputer, zwykle po lewej są skróty do moje dokumenty, dysk c d e itd. No i gdy wchodzę skrótem w moje dokumenty, jakimś cudem komputer nie widzi plików i muszę wchodzić przez C/nazwauzytkownika/mojedokumenty (mam taką teorię, że te skróty też widzi z konta gościa - co by pasowało, bo jest praktycznie nieużywane). 

 

To błąd którejś z pamięci (bios, ram)? Zwracam się o pomoc :)Oczywiście da się z tym żyć, mogę po prostu zrobić na nowo skróty i zakładki, natomiast bardziej obawiam się czy to nie jest początek jakichś poważniejszych problemów, czy trzeba się tym przejmować... 

  :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Agatonster) #2

ademordna

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Atis) #3

Prawdopodobnie uszkodzony profil użytkownika:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/fix-corrupted-user-profile#1TC=windows-7

Możesz spróbować przywrócić system:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/system-restore


(Maxihewi) #4

Przywrócenie systemu o dziwo nic nie dało. Stworzyłem nowy profil i działa. Dzięki!