Zniknięcie partycji

Witam.

Zainstalowałem dzisiaj program do zarządzania partycjami - “Partition magic” w wersji 8.0.

Jeszcze przed uruchomieniem zarządzania program wskazał mi błędy.

Program zakomunikował błędy wielkości moich partycji i zapytał czy ma naprawić te błędy.

Oczywiście potwierdziłem ale i tak program się nie uruchomił z powodu braku obsługi sterowników mojego dysku.

Jakby tego było mało zniknął mi dostęp do partycji "D’.

Przywracanie systemu nic nie zmieniło, kopii zapasowej nie mam.

Dodam jeszcze, że oczywiście zależy mi na tamtych danych.

sq1l.png

W oknie Zarządzanie dyskami kliknij prawym przyciskiem myszy na to wolne miejsce i wybierz opcję “przypisz literę…”.

Jeżeli to się nie uda, próbuj programów do odzyskiwania danych, polecam R-Studio. Najlepiej gdybyś odłączył komputer z prądu (nie zamykał tradycyjnie) i przełożył dysk do innego komputera, zrobił kopię i pracował na kopii próbując odzyskać dane. Nie wiem czy masz taką możliwość.

Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych którzy będą je robić. Na przyszłość polecam Paragon Backup & Recovery paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

Jeżeli bardzo zależy Ci na danych a nie uda Ci się ich samemu odzyskać (próbując odzyskiwać na oryginalnym nośniku a nie na kopii istnieje ryzyko, że zmniejszasz szanse na odzyskanie przez specjalistów) to polecam pomoc specjalistów http://www.krollontrack.pl/

Wyżej zamieściłem komunikat po kliknięciu tej opcji :confused:

Z odzyskaniem raczej sobie poradzę ale poczekam może ktoś będzie umiał to naprawić.

Może jakiś inny program do partycji? ;/

Spróbuj odzyskać pliki z partycji.

Partycję możesz spróbować odzyskać za pomocą TestDisk Instrukcja (Odzyskiwanie partycji / tablicy partycji)

Robisz to na własną odpowiedzialność.

Udało się odzyskać partycję. Dzięki falcon89 :slight_smile:

Zrób kopię zapasową na przyszłość.