Zniknięcie trzech partycji po awarii prądu

Mam Win 7 i od wczoraj dość duży problem z partycjami.Otóż chciałem sobie poszerzyć partycje systemową C: o 1.5 giga,ponieważ system się rozrósł i co chwile wyskakuje mi okienko “Brak miejsca na dysku C”.Użyłem do tego programu EASEUS Partition Master Home Edition 4.1.1,bo ponoć Partition Magic nie daje rady na Win 7.

Wspomniane 1.5 giga wziąłem z partycji D.Chciałem wydzielić trochę wolnego miejsca a potem dodać to do C.Program uruchomił się w Dosie i zaczął działać.Kiedy był już na 78% nagle komputer się wyłączył-korki poszły i komp się wyłączył… :confused:

Włączyłem go po chwili i jakieś tam urządzenie naprawcze się włączyło,a po chwili zrestartowało system.No i system się włączył,tyle że…poza partycją C nie mam 3 partycji logicznych :// Po prostu zniknęły.System widzi tylko C z pierwszego dysku i normalnie 4 partycje drugiego,mniejszego dysku.

W narzędziach administracyjnych w zarządzaniu dyskami wygląda to tak:

AAAA.jpg

Jak widać dysk zero(ten drugi,mniejszy)system widzi normalnie,ale z tego pierwszego widzi tylko C.To 1.67 GB to obszar nieprzydzielony,który ten program zrobił zanim komp się wyłączył,a zamiast trzech partycji mam 448 GB “wolnego miejsca”— a tu były te 3 partycje z mnóstwem danych :confused:

W menedżerze urządzeń zrobiło się coś takiego:

CCCC.jpg

Skróty z pulpitu nie działają(większość programów było na jednej z partycji które zniknęła) i jak się kliknie to wyskakuje:

BBBB.jpg

Co zrobić,żeby system znowu widział te 3 partycje?

mi po zniknięciu partycji pomógł testdisk http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

używać z rozwagą

Właśnie od paru godzin zgrywam ważniejsze rzeczy Testdiskiem.Ale czy może mi ktoś powiedzieć czy np.pomogłaby reainstalacja Windowsa zamiast bawić się w zgrywanie tylu giga?

Przeinstalowałem Windowsa ale nic to nie dało-partycji jak nie było tak nie ma… :expressionless:

Jeżeli to PC to spróbuj wyjąć dysk z komputera i włożyć …Mi tak kiedyś pomogło

Zrobiłem tak ale niestety nic to nie dało…

Dodane 24.01.2010 (N) 0:01

Użyłem programu Paragon Rescue Kit Express(startuje w DOSie z płyty) i tam pokazuje się takie coś:

BBB.jpg

Wie ktoś jak działa ta opcja zaznaczona strzałką?Zresetuje MBR czy może naprawia jak jest uszkodzony?Ktoś tego używał kiedykolwiek?