"Zniknięte" miejsce na dysku D i E

Cześć wszystkim.

Dzisiaj przysiadłem się do czyszczenia dysków E i D na swoim kompie. Po usunięciu zbędnych plików, zacząłem liczyć miejsce ile ciągle zajmują mi moje gry, programy i dokumenty. Gdy wszystko policzyłem wyszło mi, że na moich dyskach ubyło 24 i 10GB! !!

O ile ja rozumiem, to nie “ubyło” Ci, lecz jest zajęte, a Ty nie wiesz czym? W zależności od tego, co na tych dyskach zwykle jest, mogą tam być pliki tymczasowe, logi, zapisy gier itp.

Trzeba wyczyścić dalej dyski odpowiednimi programami, których jest bezliku, np. CCleaner, Odkurzacz, Wise Disk Cleaner, jv16PT, Slim Cleaner, Glary Utilities itd., skupiając sie na tych dwóch dyskach (partycjach).

“kamyk92” - też prawda! Nawet więcej! Należy wyłączyć przywracanie systemu z partycji innych (np. D i E), niż partycja systemowa ©.

Dzięki bardzo za radę. Jak to zrobie to napisze o efektach.

@Poraj - porada dobra, jeżeli chcemy zyskać na przestrzeni, tylko jednak warto dodać, że tracimy trochę bezpieczeństwa wyłączając takie opcje.

"deepone" - ograniczenie przywracania systemu do partycji systemowej w niczym nie pogarsza bezpieczeństwa komputera, natomiast chroni użytkownika przez wprowadzaniem bałaganu na innych partycjach (dyskach) w przypadku skorzystania z tej funkcji.

Przywracanie ma sens tylko na C:\

na podostałych dyskach są tylko śmieci - zazwyczaj kopie plików co już wylondowały w koszu , a to troche zajmuje