Znikome działanie karty graficznej

Witam, od paru dni moja karta graficzna (Quadro 4k) podejrzanie zaczyna działać. Ok. 2 dni temu nie było to odczuwalne ale od dziś (11.05.16) jest to denerwujące. Mianowicie mam namyśli obroty na minute. Zazwyczaj w stanie bezużyteczności karta osiągała maksymalnie 60*C i do 3000 RPM a teraz jest to ponad 90*C i obroty dochodzą aż do 6000 . Pytanie moje, gdzie tkwi problem ponieważ komputer nie jest aż tak stary by tak się zachowywał. Dziękuje i pozdrawiam

Może wystarczy wyczyścić chłodzenie i wymienić pastę?

Witam serdecznie, może jest to związane z ostatnimi wysokimi temperaturami powietrza - mojemu Dell’owi również pogarsza się kultura pracy jeśli tylko o parę stopni wzrasta temperatura otoczenia, polecam wymienić pastę oraz wyczyścić układ chłodzenia - czasami nawet sprzęt mający niewiele godzin przechodzone potrafi nieźle się zakurzyć w środku. 

Pzdr.

Panowie bez przesady 40-45ºC to tak ! 90ºC to nie jest normalne ! 

 

Jak wspomniano - czyszczenie, albo temperatura zewnętrzna. Może warto pomyśleć o podkładce z wentylatorami, lub odpięcie baterii?

Problem został rozwiązany nie czyszczeniem i wymianą pasty, lecz pobraniem sterownika na nowo. Myślę że temat może zostać zamknięty. Pozdrawiam