Zniszczona zintegrowana karta sieciowa

Witam.

Z góry przepraszam, za to że zaczynam ten temat skoro oczywiście taki został już gdzieś rozpoczęty i na pewno wyjaśniony… I za to, że zapewne swój umiejscowiłem w złym dziale… bla bla. - moje kilkugodzinne poszukiwania jednoznacznej odpowiedzi skończyły się niczym, także serdecznie proszę nie atakować mnie, z powodu, że założyłem ten temat.

Najprawdopodobniej piorun zniszczył ów kartę. Jest niedziela i jutro zamierzam wybrać się do serwisu, ale chciałbym też poznać waszą opinię.

Sprzęt o którym mowa to ASRock N61P-S (nVidia Geforce 6150SE / nforce 430) z procesorem AMD Althon 64 x2 Dual Core 5400+ .

Co teraz powinienem zrobić?

1. Jest możliwość wstawienia tam karty sieciowej PCI? Jeżeli nie, to zostaje mi 2. wymienienie płyty głównej :x lub zastosowanie kart USB , tak?

Ale… przeglądając różnorakie fora natknąłem się na opinie typu “karty USB (WIFI i przewodowe) są wolne i be”. “przepustowość gniazda USB to 0,6A co pozwoli na maksymalną prędkość 10Mbs”. :x

“Spotkałem” przewodowe karty (chińskie przeźroczyste niebieskie plastikowe dziwadełka), które chwalą się właśnie taką prędkością, LECZ większość oferuje znaczne większe prędkości a zwłaszcza karty WIFI nawet do 300 Mbs tu przykład:

http://www.komputronik.pl/product/11604 … 0Mbps.html

Jak widać ów cudeńko ma praktycznie tylko pozytywne komentarze.

Proszę o pomoc, propozycje, uwagi… cokolwiek.

Pozdrawiam.

Kup normalną kartę na PCI i będzie grać gitara http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … cts_id=987

PS. Ciesz się że płyta albo cały komp ci nie poszedł.

Będzie? Mam wrażenie że nie będzie gdzie jej wsadzić:

http://img687.imageshack.us/slideshow/w … 40028s.jpg

Oczywiście że będzie o ile to twoje zdjęcia, to pod portem PCI-Express masz dwa sloty PCi, i tam włożysz kartę. PS, wyczyść kompa z kurzu i zmień codegena na coś lepszego.

To masz “do wyboru do koloru”. Najlepsza opcja to gigabitowa karta do złącza PCI-E, ale zwykła 100 Mbps na PCI do większości zastosowań też bedzie ok. W tym drugim przypadku polecam używane modele 3Com albo Intel. Są wydajne i mało obciążajace dla CPU. USB mozesz sobie odpuścić.