Zniszczony JPEG

Witam. Mam problem otóż wystąpił błąd przy kopiowaniu zdjęć na pendrive no i jest taki efekt tego że miniaturki są ok ale zdjęcie po powiększeniu np całe w niebieskim kolorze, albo część jest przesunięta (np 1 cm z dołu wylądował na górze…)

wiem że to prawdopodobnie jakiś błąd w strukturze, który wystąpił przy kopiowaniu…

Stąd moje pytanie - wie ktoś jak mogę naprawić te fotki ? dodam iż nie mam jak wrócić do ich pierwotnego źródła (aparat był pożyczony)… Próbowałem JPEG Recovery Pro - ale nie kumam obsługi (jeśli ktoś wyjaśniłby to będę wdzięczny)

Pozdrawiam

Hej,

Programy typu JPEG Recovery Pro są zaprojektowane do odzyskiwania plików JPG z kart pamięci, gdy te zostały sformatowane lub skasowane. W Twoim przypadku uszkodzone są poszczególne pliki graficzne - najczęściej brak w nich dalszej części danych, skoro są ucięte lub w nienaturalnych kolorach. Podglądy są poprawne, gdyż najczęściej są one zapisywane w nagłówku pliku - stąd też podgląd jest dobry, a zdjęcie niestety nie. Jako że pliki JPG nie posiadają danych naprawczych, praktycznie nie istnieje możliwość naprawy i przywrócenia zdjęć do oryginalnego stanu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Miałem podobny problem, również zepsuły mi się pliki jpg, bodajże po kopiowaniu na płytkę, później znowu zgrywałem na kompa i znowu nagrywałem na płytę :wink: Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło, i muszę Cię zmartwić ale tak już zostało i żaden program mi w tym nie pomógł.

Hej,

Zaproponowanego przez Ciebie programu mógłbyś użyć, gdybyś był w posiadaniu karty pamięci, na której zapisane były pierwotnie zdjęcia. Jeśli nie zostały z niej skasowane - ale nie nadpisane - to program powinien odzyskać utracone zdjęcia. Bez karty tej niestety naprawa zdjęć nie jest możliwa.

Pozdrawiam,

Dimatheus