Zniszczony Ubuntu 11.04

Witam!

Od dłuższego czasu używałem Ubuntu 10.10, i sobie chwaliłem, dobrze działał, nie zawieszał się itd.

Dzisiaj rano zainstalowałem Ubuntu 11.04.

Tak… długo się nie nacieszyłem.

Podobnie jak inni skarżący się użytkownicy na forum.

Po zainstalowaniu działał dość powoli, zawieszał się.

Po godzinie padł Unity.

Następnie po usunięciu jakiego jakiegokolwiek programu trzeba było na nowo otwierać centrum oprogramowania, bo się nie odświeżało.

Potem zepsuło się pełno ustawień, łącznie z zegarem.

Kilka razy padł system, i komputer się resetował.

Na dodatek system nie wykrywa już żadnych urządzeń wymiennych.

Teraz, jak by było tego za mało dodatkowo padło odtwarzanie piosenek, i nie ma dźwięku.

Tak jak już pisałem wcześniej - wersja 10.10 Ubuntu nie sprawiała żadnych problemów.

Co z tym fantem zrobić, format i instalacja 10.10 ?

Nie,

sudo rm -rf ~/.config


sudo rm -rf ~/.gnome

W ostatecznosci załóż nowego usera i ustawiaj całe środowisko jeszcze raz.

P.S. Samo się nic nie psuje, zniszczyłeś sobie usera z własnej niewiedzy i nieuwagi.

Ubuntu 11.04 zostało moim zdaniem wydane za wcześnie - to największy problem… Całość wygląda dobrze, lecz “pod maską” ma jeszcze “lekki bałagan”…

Zrób sobie kopie bezpieczeństwa twojego “/home/” (z jakiegoś LiveCD lub poprzez “tryb bezpieczeństwa”), a następnie wróć do tego na czym Ci się dobrze pracowało - czyli jak sam piszesz Ubuntu 10.10…

Usunąłem OTy. Za kolejne posypią się ostrzeżenia.

OK, podjąłem decyzję.

Tego systemu już się nie da uratować.

Przed chwilą padła na dodatek możliwość zmiany godziny (po kliknięciu nic się nie dzieje). :expressionless:

@Łukasz

Jeśłi to była czysta instalacja Ubuntu 11.04 - nie upgrade przez podmianę repozytoriów zrób w ten sposób.

Wykonaj backup katalogów konfiguracji kluczowych programów: firefox, thunderbird, kadu, audacious lub inny odtwarzacz. Następnie z poziomu live-cd usuń wszystko z katalogu /home/nazwa_usera/ . Jeśli instalacja systemu uprzednio przebiegła bez problemów - teraz środowisko graficzne powinno się uruchomić z domyślnymi ustawieniami.

Spróbuj z GNOME (poprzez kliknięcie w logowaniu w polu Sesja: Klasyczne Ubuntu)

Dobra, usunąłem 11.04 i zainstalowałem 10.10.

Działa bezproblemowo już od dwóch dni.

Pozdrawiam :smiley:

Tak na przyszłość. Najbezpieczniej przed jakąkolwiek większą aktualizacją, np. do nowej wersji systemu, bądź migracją na inny system, np. inną dystrybucję, jest zainstalować na osobnej partycji/dysku i sprawdzić jak działa, jeśli testy się powiodą, dopiero wtedy powinno się aktualizować bądź instalować nowy system, jak masz pewność, że wszystko działa tak, jak trzeba.

Jeśli nie masz miejsca na dysku, aby wydzielić osobną partycję, to zawsze można wykonać kopię partycji z systemem przy pomocy CloneZilla, wtedy system możesz sobie w 5 minut przywrócić z kopii zapasowej :slight_smile:

Pozdrawiam!