Zniszczyłem płytę z windows vista

Zniszczyłem płytę z Windows vista premium pl. Czy istnieje możliwość zainstalowania z innej oryginalnej płyty z systemem na moim legalnym kluczu i czy nie będzie problemów z aktywacją?

widzę ze jesteśmy nerwowi :mrgreen: było niszczyć , odpowiedz brzmi TAK .Instalujesz podajesz własny KEY i już :slight_smile: :slight_smile:

Nie do końca tak jest,to zależy też od sytuacji. Jeżeli mówimy o desktopie to jak najbardziej możesz instalować z innej płyty(koniecznie z tą samą wersją i rodzajem windowsa) i wpisać klucz ze starej, ale jeżeli to jest laptop i płyta była dedykowana na konkretny model to klucz z tej dedykowanej płyty nie zadziała ci z inną płytą (nie dedykowaną).

Jeżeli jesteś w sytuacjii drugiej, to masz wyjście też, możesz wziąść rachunek zakupu i pujść do producenta twojego komputera, który da ci nową płyte, identyczną jak ta pierwotna, za darmo.

A ja bym jeszcze zadzwonił do M$ i powiedział ze złamała sie płyta z vista .Czy mógłbym liczyć na przysłanie nowej . Mozę przyślą

Nie microsoft ci nic nie przyśle, są zbyt leniwi i nie muszą. Weź rachunek i idź do producenta twojego komputera jeżeli to był system dedykowany, albo idź z rachunkiem do punktu sprzedaży systemu w pozostałych przypadkach.

i co wtedy mówisz? zniszczyłem płytę, proszę mi dać nową?