Znowu gubicie ciekawe artykuły!

IMHO jest to zwykła sprzeczność :stuck_out_tongue:

Czy news o lepszym rozwiązaniu niż DRM jest przeterminowany?

http://7thguard.net/news.php?id=5279

Świetnie ukazuje, że np Microsoft nie musi ograniczać użytkowników, jednak nie zostało to dopuszczone do publikacji! :S

Widać nie odpowiadało to “profilowi” vortalu. A moze raczej “profilowi” poglądów redakcji ?

:x

To powiedz mi kto by ten vortal odwiedzał, co to za sens zamieszczać (jak ty to określasz) przeterminowane newsy :hahaha:

Przecież to nie ma sensu (liczy się news z pierwszej ręki i czas jego opublikowania jak i jego jakość (no może nie tylko to) ) a nie ilość

Nie raz mam wrażenie że piszesz tego typu posty, tylko po to by zwrócic na siebię uwagę (oczywiście moge się mylić)

:x

to popatrz sobie na wiadomości na onecie nieraz 2 tygodnie po niusie na dobrych :wink: :wink:

Hahaha. Bardzo śmieszne. Zauważ, że pierwszy tego “skrótu myślowego” użył Cebula powyżej

  • dlatego ja go zaadoptowałem i też zacząłem używać.

Ale ja przez tzw. “jakość” rozumiem stopień CIEKAWOŚCI określonego newsa, a nie to czy nie jest opóźniony o 2-3 dni. I co z tego że jest opóźniony ?? Lepszy CIEKAWY - opóźniony news niż żaden.

Błędne wrażenie. Ja piszę posty wtedy kiedy mnie coś irytuje, nie zgadzam się z czymś, coś mnie mierzi itd itp.

W ogóle jestem dziwnym typem i nie sposób rozgryźć o co mi chodzi. Może dlatego, że sam nie do końca wiem - po prostu bezpośrednio DOWNLOADUJĘ myśli na klawiaturę :stuck_out_tongue:

Odwiedzam ten wortal już od kilku lat i widziałem newsy, które na dobreprogramy.pl publikowano o 2 tygodnie później niż na innych serwisach.

Więc co z moją propozycją. Ktoś mi łaskawie odpowie czy będę ignorowany aż news naprawdę się przeterminuje?

no ja tez jestem ciekaw jakie stanowisko zajmie redakcja i co stoi na przeszkodzie publikacji tego newsa (bo o to ze jest nieciekawy nie mozna sie “przyczepic”)

btw Quest jestes na forum.suse.pl ?

Nico 8)

Od kiedy to Ty decydujesz o całokształcie vortalu :? :? :?

Z pewnością takie jakie potrzeba :PPP

Długo jeszcze będziecie płakać że wam odrzucono newsa :? :? :?

Normalnie dzieci w piaskownicy są grzeczeniejsze :P:P:P:P

Moja normalna reakcja na zbyt nachalnych :arrow: odrzucenie z tzw

definicji

zarowno Quest jak i ja zwracalismy sie do redakcji wiec po co Twoje pseudo madre uwagi?

zauwazam ze bardzo chcesz pokazywac jaki to jestes wielki ale skoro nikt Cie nie pyta to nie cwaniakuj

nikt tu nie placze tylko pytamy i nie Tobie zasadnosc tego pytania oceniac (zwlaszcza ze nie bylo to pytanie skierowane do Ciebie)

Pośrednio owszem, gdyż współpracuję z redakcją (a że Ty o tym nie wiesz, to już nie mój problem).

Tego nie skomentuję, normalna, reguralna:

:x :x :x

Proszę cię fiesta, nie wciskaj mi do ust słów, których nie napisałem. Czy ty widzisz różnice między całokształtem wortalu a propozycją newsa? Czy ja karze redakcji usunąć dział visty, zrobić to i owo, pisać na konkretny temat czy może chce wiedzieć tylko dlaczego istotny news nie został dopuszczony do publikacji. Chyba nie widzisz takiej różnicy :?

Propozycję newsa wysłałem już jakiś tydzień czasu temu jak nie wcześniej. Następnie wysłałem posta z zapytaniem dlaczego tak ważna wiadomość nie jest publikowana. Zero odzewu. Post przemieścił się kilka pozycji w dół więc usunąłem swoją wiadomośc i napisałem ja od nowa aby wskoczył na 1. pozycję 8) (takie moje prawo jako użytkownik forum.dobreprogramy.pl)

Nie dość, że Redakcja nie publikuje bardzo ważnych wiadomości to nie ma żadnych zasad, które opisywałyby jak porządany artykuł powinnien wyglądać. Może to co wysłałem nie odpowiadało poziomowi redaktorów?

A może news o łataniu DRM przez Microsoft jest ciekawszy niż to, że społeczeństwo może się uwolnić całkowicie od DRM! ;\

Ps. Nie wymundrzaj się. Chłopaki nie płaczą :mrgreen:

@sphinx

Tak. To ja :slight_smile:


Ponawiam swoją propozycję napisania o znakach wodnych w chronionych plikach. Chyba nie boicie się, że ludzie przestana lubić Microsoft i Apple?

Nie pracuję w służbach mundurowych i jestem przeniesiony do rezerwy. 8)

Dokładnie i nie robią afery z powodu nie zamieszczenia newsa.

Droga szantażu emocjonalnego nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem :roll:

EOT :!:

LOL - szantażu emocjonalnego… Co za wytłumaczenie… Kiedy nie ma się już co powiedzieć, to przechodzimy w tryb “szantażu emocjonalnego”.

Taaaa… ja powiedziałbym, że po prostu BOICIE się PRZYZNAĆ do prawdy - żeby się z tym ukryć, wymyślacie SZANTAŻE EMOCJONALNE.

Obrońca uciśnionych się znalazł… Może niech redakcja SAMA odpowie :

Czy TEN VORTAL CELOWO PROMUJE ROZWIĄZANIA KOMERCYJNO-KORPORACYJNO-KOMERCYJNE ??

Odpowiedź jest prosta : TAK lub NIE. A jeżeli NIE, to powinniście zamieścić newsa zaproponowanego przez Questa-88 - to wyjątkowo PROSTE i LOGICZNE.

A jeżeli TAK, to dlaczego boicie się do tego przyznać ? Może od razu nazwać DP “vortal z legalnym komercyjnym oprogramowaniem” (lub coś w tym stylu) i dać sobie spokój z męczeniem tego nieszczęsnego linuxa który tak wam ciąży ? Jeżeli nie chcecie promować WOLNYCH i OTWARTYCH rozwiązań, to po co się w to pchacie na siłę ?

Chyba nie ma sensu się zmuszać - i tak większość redakcji ma certyfikaty komercyjnych firm takich jak MS - więc po co udawać i przymuszać się do tego Linuxa i OS ?. Róbcie lepiej to w czym jesteście najlepsi…

BlackMan zaczynasz jak świętej pamięci polski_rolnik… co ty masz z tą komerchą ?

Skoro tak bardzo “chcesz tego linux’a” to otwórz własny serwis i promuj go sobie do woli … takie narzucanie nic nie da.

ale nie zamieścili i co ? zbijesz kogoś ? pogrozisz paluszkiem ?

:roll:

Zaraz znów się zacznie “Vortal jest macką Microsoftu”. :? I na nic będzie tłumaczenie, że nie DP nie jest powiązane z M$ (tzn. jest, ale w innym sensie i nie bezpośrednio).

powinniście = musicie? Nie sądzę :?

Czyżby zazdrość? ;]

I po co ta cała dyskusja są ludzie od tego podejmują decyzje , tak jak i w życiu które to nie wszystkim pasują nigdy nie dogodzi się wszystkim a co do linuxa to kiedyś napewno powstanie dział na vortalu tak jak to i na forum powstał :slight_smile:

:cojest: :cojest: :cojest: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

I nic.

Chciałem tylko zwrócić na to uwagę…

BTW.

Ciekawy masz avatarek - co on przedstawia ?

Jak już wcześniej pisałem, z tym że moglibyśmy, a nawet powinniśmy publikować więcej nadsyłanych materiałów się zgadzam w całej rozciągłości. Nie mogę jednak już znieść tego ględzenia o tematach, które są nam “nie na rękę”. Komercyjne oprogramowanie, cięcie newsów linuksowych itp… Jak można w ogóle takie głupoty wypisywać?

Jak byśmy chcieli uszczęśliwiać MS to nie było by w ogóle newsów o Linuksie. Po co mielibyśmy udawać? Chcemy pisać o oprogramowaniu, po prostu. Piszemy kilka newsów pod rząd o Linuksie to ktoś marudzi, są kolejne o Windowsie to marudzą inni. Trudno jest zadowolić wszystkich. Czasami być może “obiektywnie” podejmujemy złe decyzje co publikacji bądź odrzucenia materiału - nie jesteśmy nieomylni. Nigdy jednak powodem nie jest “odgórne sterowanie”. Spiskowa teoria dziejów jest obecnie w naszym kraju popularna ale jak to zwykle bywa w tym przypadku również całkowicie bezsensowna.

Co do “przeterminowany newsów” :wink: - jeśli opublikujemy informację z dużym opóźnieniem pojawia się lament, że to stare i wszyscy o tym wiedzą. Pamiętajcie, że to dział “aktualności”, a nie ciekawostki.

Jeszcze powracając do tematu linuksowego, Linux zagości na równych warunkach w serwisie już niedługo, wiem że wielu jego zwolenników jest przekonanych, że to tylko mydlenie oczu ale naprawdę nad tym pracujemy, a cel coraz bliżej. Otworzymy oczy niedowiarkom :stuck_out_tongue: