Znowu gubicie ciekawe artykuły!

Parę dni temu (a może to było wczoraj ?) wysłałem wam (za pomocą “zaproponuj newsa”) ciekawego linka do artykułu odpowiadającego profilowi waszego vortalu, a mimo to nie pojawił się na stronie.

Chyba to że 14.000 komputerów przechodzi na Linuksa to wystarczająco ciekawy temat ? A może to był jakiś strach przed pozytywnymi informacjami ze świata linuksa ?

Mianowicie chodzi o

http://wiadomosci.onet.pl/1409129,18,1, … ,item.html

Ale to jeszcze nie wszystko - mam dal was jeszcze coś ciekawego :

http://wiadomosci.onet.pl/1410543,18,1, … ,item.html

Microsoft znowu w dół, a wolni programiści i świat bez DRMów w górę.

Złączono Posta : 29.09.2006 (Pią) 17:51

Oho przypadkiem wpadłem na jeszcze jedno !

http://wiadomosci.onet.pl/1408984,18,1, … ,item.html

Gdy zaproponowałeś topic to administracja napewno go rozpatrzyła.

Sam nie raz proponowałem artykuły na vortal ale nigdy się nie pojawiły.

Nie rozumiem Twojego toku myślenia: wysłałem, nie wstawiono to trzeba wzrócić uwagę… widocznie admini mieli lepsze artykuły od Twoich i moich.

Widocznie masz rację. Widać te tematy są dla nich mało ciekawe.

Popieram uwagi kolegi BlackMan.

Z moich ostatnich obserwacji, że tak się wyrażę wynika, że Redakcja nie zamieszcza żadnych proponowanych newsów. Widziałem w ostatnim czasie tylko jednego proponowanego newsa, który został opublikowany na łamach vortalu.

Sam proponuję od czasu do czasu newsy w tym miesiącu i nic (oczywiście korzystając w tym celu z formularza “zaproponuj newsa”) . :x

Proszę zobaczyć na newsy które proponowałem:

Proponowany 4 września

Proponowany tydzień temu.

Proponowany w poniedziałek (25 wrzesień).

Przykładowo o wersji beta 3 Mandrivii nie ma nic w vortalu a o pozostałych betach jest.

Wiem, że Redakcja ma dużo pracy ale skoro zagląda po to aby zatwierdzać komentarze, przeglądać proponowane programy to dlaczego do proponowanych newsów nie zagląda? Imho niektóre są ciekawe tylko wystarczyło by trochę je czasami przeredagować…

BlackMan jakoś nie rozumiem Twojego podejścia do sprawy. Ja teraz jak i jeszcze byłem moderatorem proponowałem wiele newsów i pojawiło się zaledwie kilka z nich. I jakoś z tego powodu szat nie rozdzieram. To redakcja decyduje o całokształcie vortalu, a nie my użytkownicy. I nie ma co robić afery o jednego newsa.

Dodam tylo jedną kwestię:

Wyoobraź sobie że Ty, fiesta , adam9870 i ja dziennie zaproponujemy po 3 newsy.

Vortal się sypie, ma wiele bezużytecznych newsów i tracimy na tym tak naprawdę my.

Administracja wybiera najciekawsze artykuły i tyle. Ona decyduje co ma być a co nie.

Jeśli Twój artykuł, mój, adama czy fiesta uznaliby za warty zamieszczenia to na pewno by taki trafił na vortal.

Warto jeszcze dodać że nie wiadomo ile zgłoszeń dostają admini vortalu.

Ale jeśli jest to kilkadziesiąt dziennie to na pewno nie administracja nie siedzi godzinami i nie czyta wszystkiego… wybiera tylko te które uważa za stosowne i je zamieszcza.

Twoje ostatnie newsy widziałem w 2004 roku ;]

Kto mówi o jednym newsie?

Chodzi o to, że prawie żaden nie jest publikowany. Ostatni z proponowanych to chyba ten:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3937

Nie wiem jaka jest sytuacja z proponowanymi newsami (tj. ile mniej/więcej jest proponowanych dziennie) ale chodzi o to, że jak o czymś Redakcja pisze to niech zajmie się tym w całości a nie tak po części. Proszę zobacz ile newsów o nowych wersjach dystrybucji Linux’a było na początku tego miesiąca i spójrz na mój news o becie 3 mandrivii (w moim poprzednim poście).

Ale chodzi o to, że Redakcja prawie żadnego proponowanego newsa nie wybiera chociaż może niektóre są naprawdę ciekawe.

Rozumiem Cie…

Ja już zrezygnowałem z proponowania newsów po chyba 3 dniach… ;]

I co z tego ??

Przecież ani Lisek, ani Krogulec, ani Cebula nie mają takiego obowiązku :!:

Pojęcie ciekawe, jest naprawdę bardzo względne.

Dla Boczka z “Kiepskich” ciekawy jest balet mongolski, a dla Ferdka funkiel nowa zgrzewka Mocnego Fulla

:wink:

W takiej sytuacji można zastanowić się nad tym po co woogle jest umieszczony formularz “zaproponuj newsa”…

Racja.

Chodzi mi głównie o to, że niektóre proponowane newsy są może i na temat i są na dosyć podobnym poziomie jak te publikowane przez Redaktorów a mimo to nie są publikowane na łamach vortalu.

Dobra dobra ale ja nie naciskam - myślałem po prostu, że redakcji vortalu zależy żeby było jak najwięcej CIEKAWYCH newsów.

Skoro jak widać im nie zależy, to nie moja sprawa - mówi się trudno.

Moim zdaniem - im więcej, tym lepiej (tym bardziej że proponowane newsy nie są BYLE JAKIE, lecz naprawdę warte zamieszczenia) - co nie znaczy że każdy musi się ze mną zgadzać w tej kwestii.

Róbcie jak chcecie.

Złączono Posta : 29.09.2006 (Pią) 21:43

PS.

jest jednak jedno małe "ALE"

Jeżeli nie będziecie wprowadzać żadnych proponowanych newsów, to ludzie którzy je proponują przestaną to robić, przez co stracicie uwagę i poważanie wiernych użytkowników vortalu. W dłuższym okresie efekt może być taki, że ludzie przeniosą się na vortale na których będą traktowani z większym poważaniem.

Może skoro i tak żadne proponowane newsy nie są zamieszczane, to po prostu lepiej byłoby w ogóle skasować przycisk “zaproponuj newsa” ? Bo skoro i tak redakcja wie lepiej, to taka opcja jest trochę naigrywaniem się użytkowników, którzy durni w pocie czoła wysyłają propozycje, a redakcja i tak sobie z tego nic nie robi.

ALE PODKREŚLAM - TO TYLKO MOJE ZDANIE i wcale nie trzeba się tutaj ze mną zgadzać.

Więc jak komuś (np. redakcji) to nie pasuje, to OLEJCIE moją wypowiedź , tak jakby w ogóle jej nie było.

w zasadzie to maja bo ich obowiazkiem jest dodawanie jak najwiekszej ilosci waznych/ciekawych newsow

ale cala ta dyskusja nie ma sensu dopoki ktos z redakcji nie wypowie sie na temat tego jak wyglada proces selekcji proponowanych przez uzytkownikow newsow

dla mnie newsy na dobreprogramy.pl sa nie wystarczajace wiec przegladam tez newsy na di.com.pl i na pclab.pl

I na tym polega wolność wyboru, każdy może korzystać z tego co mu się podoba

szczerze mówiąć ja do redakcji wysłałem ze 20 newsów :slight_smile:

Pierwszy wysłałem dokładnie w 7 rocznicę urodzin google.

Jak widać, żaden się nie ukazał. Troszkę wiem o dp i wiem, też że moje wysyłanie newsów jest bezsensowne, dlatego zaprzestałem to robić…

A tak namarginesie - wydaje mi się, że redakcja dp nie lubi pisać newsów o onecie lub o tym, co się w pojawiło (newsy na onecie).

Jasne ze wszystkie newsy nie moga sie znalesc, nawet jesli sa ciekawe, ale jesli juz wybieracie to wybierajcie cos naprawde ciekawego. Niektóre newsy Docenta są naprawde mało wazne - np. byl taki coś mniej wiecej w stylu : jak sie testuje viste w redmond, z którego wynikalo mniej wiecej to ze duzo ludzi w pocie czola testuje viste :? I gdzie tu logika? Pamietajcie ze istniejecie tylko dzieki nam, uzytkownikom, a konkurencja jest spora.

Wręcz kocham pasjami takie dyskusje z małymi szantażystami.

Mamy ich i na forum i na vortalu na pęczki, szkoda tylko że ich działalność ogranicza sie do szantażu psychicznego a nie do jakichś konstruktywnych posunięć :!: :!: :!:

Jak dla mnie odpowiedź jedna :arrow: DROGA WOLNA

Najlepiej krytykować, nie mając zielonego pojęcia o całkształcie i opierać swoje zdanie na pojedynczych przesłanakch.

Rzeczywiście macie rację, ilość publikowanych materiałów nadsyłanych przez Czytelników jest znikoma, jest wiele powodów dlaczego tak się dzieje. Dobrze jednak, że ten temat został poruszony.

Rzeczywiście pojawiają się propozycje, które nie zostają opublikowane, a dzieje się tak z różnych powodów. Po pierwsze newsy z Onet.pl (o których wspominacie) zwykle pochodzą z bazy Chip.pl. Oczywiście takich newsów nie możemy publikować, jednak zwykle gdy temat jest interesujący szukamy szerszych informacji - zwykle jednak okazuje się, że materiały są “przeterminowane”. Druga sprawa to pojawiające się propozycje bez źródeł. Trudno je czasami w ogóle zweryfikować. Wiele przypadków to w pełni nasza wina, po prostu toniemy w mailach. Niestety jest niezwykle duża ilość Czytelników, którzy nie korzystają z forum. Wysyłają maile z pytaniami typu: jak skorzystać z funkcji takiej i takiej w programie x w takim przypadku. Oczywiste jest, że takie pytanie można zadać na forum, zawsze pojawi się użytkownik takiego programu który pomoże. My musimy program zwykle pobrać i potrenować - straszne marnotrawienie czasu. Do tego dołóżmy ilość maili dziennie rzędu 200-300 i efekt jest taki, że wiele materiałów zanim się do nich dokopiemy “przeterminowuje się”.

Odnośnie propozycji związanej z wdrożeniem Linuksa, to akurat w tym przypadku jestem przeciwnikiem publikacji. Była fala tego rodzaju newsów mniej więcej rok temu, kolejno takie miasto migruje na Linuksa, potem inne itd… Myślę, że to jest temat już mało interesujący, wiadomo że są takie trendy w Europie i kropka. Jak napiszemy o Monachium to jutro powinniśmy napisać o Bonn, a pojutrze o Pradze. W końcu zamienimy się w informator wdrożeniowy. Ale to tylko dygresja związaną z konkretną propozycją, wróćmy do sprawy zasadniczej.

Podsumowując to wszystko co wyżej napisałem oczywiście nas nie tłumaczy - jest możliwość zaproponowania newsa więc każda propozycja powinna być rzetelnie rozpatrzona - fakt bezdyskusyjny.

Chcemy więc sprawę usprawnić, dotychczas propozycje nie były przekierowywane do wszystkich członków redakcji - to się od dziś zmieni. Prosimy również abyście zawsze podawali źródło, w miarę możliwości sprawdzajcie czy informacja jest aktualna. Zaznaczam od razu, że są przypadki gdy proponowane materiały mają charakter autorski i nie możemy ich w żaden sposób publikować.

Podsumowując przepraszamy wszystkich, którzy poświęcili swój czas aby przesłać nam materiały, a ich para poszła w gwizdek. Postaramy się aby było lepiej, nigdy nie było to w każdym razie związane ze złą wolą. Postaramy się poprawić. Jeśli mogę zasugerować to czasami najwygodniejszą dla nas propozycją jest nie skopiowany z innego źródła cały news lecz prosta informacja w stylu: pojawił się nowy Acrobat albo 30 października jest fajna impreza linuksowa i link do organizatora.

bo ci adminowie i admini za bardzo sie mundrują

Z tego co mi wiadomo admini mają uregulowany stosunek do służby wojskowej i nie muszą już nosić mundurów :hahaha:

Litości - przecież lepsze przeterminowane niż żadne !!

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 19:03

Litości - przecież lepsze przeterminowane niż żadne !!