Żółte pytajniki w menedżerze urządzeń - HP ProBook 4510s

KLIK

To jest strona laptopa na którym instaluję sterowniki. Mimo że zainstalowałem wszystkie potrzebne urządzenia w menedżerze urządzeń wciąż mam pytajniki przy:

Kontroler ethernet

Nieznane urządzenie

Audio device on High Definition Audio Bus

Sterowniki instalowałem z TEJ strony i zainstalowałem następujące:

1)Intel Chipset Installation Utility dla Microsoft Windows XP

2)ADI SoundMAX AD1984A Audio Driver for Microsoft Windows XP

3)Intel Video Driver and Control Panel

4)Synaptics Touchpad Driver

5)Sterownik sieci bezprzewodowej Broadcom

6)Oprogramowanie do obsługi Zintegrowanego modułu HP z technologią bezprzewodową Bluetooth

Po zainstalowaniu uniwersalnego sterownika do kamer komputer nie chciał mi się wyłączać więc go usunąłem. Jutro zainstaluję Net Framework i spróbuję jeszcze raz. Narazie nie dają mi spokoju trzy rzeczy które podałem na początku, bo kompletnie nie wiem od czego one są…

Ma ktoś doświadczenie z laptopami HP z tej serii?

Pozdrawiam

Audio :

1.Sterownik wysokiej jakości audio dla Microsoft Universal Audio Architecture (UAA)

2.ADI SoundMAX AD1984A Audio Driver for Microsoft Windows XP

Kontroler dysków :

Intel Matrix Storage Manager

Gigabit Ethernet :

Intel PRO/Wireless Drivers lub http://www.marvell.com/products/pcconn/yukon/index.jsp

Krzysztof 7 , Zmień tytuł by był związany z problemem korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony do śmietnika

Nie mogę tego zainstalować. Klikam na instalkę, i najpierw jest “reading package”, potem się wypakowuje do określonego folderu a następnie nic się nie dzieje - procesor wykorzystany na 0%.

Krzysztof 7 , to wejdź do tego folderu i sprawdź czy nie ma w nim pliku np. setup.exe, jeśli jest to kliknij na niego.

Więc zrobiłem tak.

Zainstalowałem

1)Intel Chipset Installation Utility dla Microsoft Windows XP

2)ADI SoundMAX AD1984A Audio Driver for Microsoft Windows XP

3)Intel Video Driver and Control Panel

4)Synaptics Touchpad Driver

5)Sterownik sieci bezprzewodowej Broadcom

6)Oprogramowanie do obsługi Zintegrowanego modułu HP z technologią bezprzewodową Bluetooth

7)Sterownik wysokiej jakości audio dla Microsoft Universal Audio Architecture (UAA)

8 )W2000/WXP/2003/Vista/Win x86 and x64 Multi-Language Installer (32- and 64-bit) for Yukon Devices - nie byłem pewien czy to jest dobry sterownik, ściągnąłem go drogą eliminacji pozostałych (wersje do serwerów). W menedżerze urządzeń urządzenie zostało wykryte więc chyba jest OK

  1. Podczas instalacji “Intel Matrix Storage Manager” wyskakuje błąd, który mówi o tym, że mój system nie spełnia minimalnych wymagań aby zainstalować ten sterownik dlatego kreator zakończy pracę.

Poza tym w Menedżerze urządzeń mam dwa pytajniki:

-Nieznane urządzenie

-Urządzenie audio na High Definition Audio

Pewnie te dwa urządzenia są powiązane, ale nie wiem co to może być.

Audio instaluj w takiej kolejności :

UAA

ADI

Odinstaluj sterowniki i zainstaluj ponownie .

Nieraz się zdarza ze po zainstalowani wszystkich sterowników w menedżerze urządzeń pozostaje nieznane urządzenie , usuń je i zrestartuj komputer .

Zainstalowałem w takiej kolejności jaką podałeś.

Na początku w Men. Urz. miałem dwa wpisy “Urządzenie audio na High Definition Audio” z tym, że jeden zniknął po instalacji sterowników dźwięku, a drugi nadal jest. Odinstalowałem te dwa urządzenia i uruchomiłem ponowni komputer ale zostały wykryte na nowo.

Dodam, że zainstalowałem KB888111 przed instalacją audio, bo któryś ze sterów tego wymagał.

Edit.:

Tak teraz myślę od czego to Audio niezainstalowane mogłoby być i doszedłem do wniosku ze nie instalowałem żadnych sterów do HDMI, a mam wejście z boku latopa.

Czy można spróbować zainstalować TEN sterownik?

Edit 2:

Oczywiście byłoby zbyt pięknie jeśli by się udało. Plik zawierał trojana :twisted:

Sprawdź w menedżerze urządzeń , urządzenia systemowe czy przy którymś nie ma pytajnika .

Oto zrzut ekranu z programu Unknown Devices

pliki.th.jpg

No wreszcie się dowiedziałem co to za cudo mi nie daje spokoju. Podłączyłem internet do tego laptopa i w Menedżerze Urządzeń dałem żeby połączył się z internetem i automatycznie zainstalował sterownik. Okazało się że jest to “HP Mobile Data Protection Sensor”.

Wszystko gra, temat do zamknięcia