Żółto-niebieskie tarcze przy ikonach WIN 7

Witam,

Mam taki dziwny “mały” problemik. Otóż po formacie systemu i instalacji Win 7 home premium 32 bit przy niektórych skrótach na pulpicie mam paskudne zółto-niebieskie tarcze. Przed formatem tego nie miałem, aczkoleiwk pamiętam, że strasznie się męczyłem z ich usunięciem i w końcu mi się udało. Najgorsze jest to, że zupełnie nie pamiętam jak to robiłem oraz świadomość tego, że da się to zrobić(tzn pozbyć). Aha - UAC jest wyłączone, mam konto administratora. Bardzo proszę o rady osoby, które wiedzą jak się pozbyć tych obleśnych tarcz :evil:

Pozdrowki

Sławek

Jeżeli ten program ma w ustawieniach zaznaczone “Uruchamiaj jako administrator” wtedy pojawia się taka tarcza. Trzeba odznaczyć takie coś i uruchomić ponownie kompa

CZyli mam kliknąć w skrót i zobaczyć czy tam jest zaznaczona opcja uruchom jako admin?

Kliknij prawym przyciskiem na ikonkę, z menu na samym dole (przeważnie) kliknij prawym przyciskiem myszki na właściwości. W tym okienku które wyskoczy zaznacz u góry “zgodność”. W zakładce zgodność na samym dole okna odznacz “Uruchom ten program jako administrator”. Na koniec daj OK. I to tyle z ikonki programy zniknie żółto niebieska tarcza :slight_smile:

P.S. Kompa nie trzeba ponownie uruchamiać.

Niestety nic nie pomaga :frowning: dalej są te niebieskie tarcze

Spróbuj podmienić w folderze \Windows\System32 plik imageres.dll wysłanym przeze mnie (wywaliłem z niego te tarcze) - może nie działać prawidłowo - w zipie jest też kopia oryginalnego pliku - jak coś się wysypie podmień z powrotem na nią - zrób też kopię własnego pliku. Jeśli to nie pomoże, to spróbuję zrobić taki plik, że tarcze będzie miał zastąpione pustymi bitmapami. No i powiedz, czy to w ogóle działa - tylko zgaduję, że te tarcze siedzą tutaj.

http://www.speedyshare.com/files/23394153/Imageres.7z

Hej,

Udało mi się w końcu sprawić, że paskudne tarcze zniknęły - w sumie zrobiłem to chyab tak, że włączyłem z powrotem UAC i wtedy zacząłem grzebać w tych właściwościach (prawa admin itp.) . Odświeżyłem ekran i nie było sladu po tarczach - :lol:

Dzięki wielkie za wskazówki, pozdrowki

Pablo55 , możesz zrobić reupload pliku? SlawekNS , napisz dokładniej co zrobiłeś, że zniknęły bo ja nie mogę sobie poradzić.

Nie chciałbym używać dodatkowych programów, jeżeli jest możliwość zrobienia tego z poziomu systemu.