Żółty McAfee SiteAdvisor

Witam

Korzystam z dodatku McAfee SiteAdvisor i jakie było moje zdziwienie, gdy dzisiaj wszedłem na dp ikonka zabarwiła się na żółto ( bar_yellow.gif

Wszystko przez plik deamon410-x84(dobreprogramy.pl).exe (wg McAfee to Adware-WhenU)

Bo ten plik ma wbudowane adware - reklamy.

Chrome tak samo czasami reaguje.

Nie wyłączajcie reklam, wspierajcie DP. :slight_smile:

Tylko dlaczego nie pokazuje on na żółto np. Gadu-Gadu, które także jest oprogramowaniem adware?

może dlatego, że GG niczego ci nie doinstaluje/nie zmieni, a w daemonie czy tego chcesz, czy nie - reklamiarze, toolbary i stronę startową dostajesz gratis :slight_smile:

DP powinno coś z tym zrobić, zanim SA zmieni kolor na czerwony! IDG długo musiało czekać, zanim z czerwonego koloru pojawił się zielony, mimo, że usuneli plik z tzw “wirusem”!

Dlatego ja używam WOT. On opiera się na opinii użytkowników, a nie na wymysłach jakiejś tam jednej firmy, która wykryła instalator z adware i od razu bach. Żółty kolor. :stuck_out_tongue:

Też mam WOT + SA. Po doświadczeniach z IDG wiem, że po dłuższym czasie z SA w innym kolorze niż zielony, jest niedobrze. Pewnie spadnie liczba ściąganych plików. A właśnie przez to, że WOT opiera się na opiniach użytkowników, jest mniej wiarygodny! Autor strony z crackami może parenaście razy ocenić wszystko na maksa i ludzie będą wchodzić!

Polecam dodatek LinkExtend, który korzysta z wyników z 8 serwisów. http://www.linkextend.com/

Ale inni mogą kilkaset razy ocenić źle i ocena będzie kiepska.

Poza tym wszedłem w opinie użytkowników o DP na stronie SiteAdvisor i gdy zobaczyłem jedną to padłem: “Dużo nachalnych reklam.”. DP i nachalne reklamy - trzymajcie mnie.

Co ciekawe ten plik jest niedostępny od lat na vortalu :slight_smile: Nie zawierał oczywiście żadnego wirusa, jeśli natomiast chodzi o komponenty adware to takich plików jest wiele (choćby wspomniane GG) o czym oczywiście informujemy. Ogólnie informacje na McAfee SiteAdvisor są dramatycznie przestarzałe, a komentarze nie są weryfikowane i wiszą takie bzdury jak to, że jest za dużo wyskakujących okienek :wink:

No nie wiem czy tak od wielu lat…

.

I co w związku z tym ???

Tak odnośnie Daemon Tools, to ja jeszcze nigdy nie dostałem prezentu w postaci toolbaru, strony startowej i innych. Jakoś zawsze odklikiwałem i już… Widzę, że powiedzenie “Generation Next >” nadal aktualne.