Żółty znak zapytania przy Kontroler Ethernet

Witam Wszystkich!

 

Otóż mam problem z Internetem a dokładniej w menedżerze urządzeń przy Kontroler Ethernet widnieje żółty wykrzyknik.

 

Gdy klikne pojawia się komunikat:

" sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane (kod 28)"

 

" nie ma żadnych zgodnych sterowników dla tego urządzenia"

 

" aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia kliknij opcję Aktualizuj sterownik"

 

Komunikat wskazuje rozwiąznaie - zainstaluj sterowniki do karty sieciowej. Jeżeli masz komputer stacjonarny sterowniki znadziesz na stronie producenta płyty głównej, jeżeli masz laptopa - sterowniki znajdziesz na stronie jego producenta.

ok dzięki spróbuję 

 

 nie mogę znaleźć na stronie producenta mam kartę WN-551G i ona nie jest zintegrowana więc co mam robić ?

Mam Windows 10 64bit 

 

 

Wsparcie producenta dla tej karty kończy się na systemie Windows Vista:

i ma prawo ona nie działać z Windows 10. Możesz spróbować poszukać sterownika w Windows Update albo skorzystać z programu do wyszukiwanie sterowników - za co nie biorę odpowiedzialności.

Najprościej - wymień kartę sieciową na taką, która posiada wsparcie dla Windows 10.

Alternatywna metoda - zerknij do tematu

https://forum.dobreprogramy.pl/t/411525/1?source_topic_id=517587

(do części Zaopatrzenie się w sterowniki) i spróbuj znaleźc sterowniki do posiadanej karty sieciowej i zainstalować je poprzez prawy przycisk  myszy na kartę sieciową w Menedżerze urządzeń - Aktualizuj sterowniki a potem wskaż miejsce, gdzie znajdują się sterowniki). BYć może do Windows 10 będą pasować sterowniki od innego systemu, ale nawet jeśli tak, to może być to metoda mocno domowa, nie wspierana oficjalnie przez producenta.

 instalowałem pełno sterowników i nic a teraz błąd się zmienił otóż wcześniej w menedżerze urządzeń był widoczny błąd przy kontrolerze ethernet i nie wykrywało mi mojej karty sieciowej teraz jest na odwrót nie widać  kontrolera Ethernet z żółtym wykrznikiem lecz teraz moja karta Qualcomm Arheros AR5005G Wireless Network Adapter ma ten wykrzyknik a dokładnie gdy klikne pokazuje się (kod 35) chyba jednak  zmienię Windowsa na 7 albo kartę sieciową 

zmieniłem system na 7 i teraz w menedżerze urządzeń przy mojej karcie sieciowej jest wykrzyknik a dokładniej (kod35)

A co ze sterownikami?

Nie należy postępować w ten sposób i instalować przeróżne sterowniki na czuja. Przykładowo: zainstaluj windows 10. W menedżerze urządzeń wszelkie urządzenia, które z jakiegoś względu nie chcą poprawnie działać mają wykrzykniki. Klikasz prawym na problemowe urządzenie i w zakładkach w nowo otwartym oknie poszukaj dokładnego identyfikatora sprzętu (bodajże jest to zakładka o nazwie zasoby). Dopasuj sterownik nie do nazwy sprzętu a do właśnie tego identyfikatora. Instalując metodą prób i błędów będziesz miał dokładnie taki efekt jak opisałeś. To znaczy sprzęt nie zacznie działać a inny przestanie i system straci stabilność.

sterowniki są aktualne

 

sterowniki są aktualne

 

więc co mogę zrobić 

świetnie teraz pokazuje (kod12)

i co teraz ?

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/310123