Żółwi Router !?

Witam,

Pare dni temu mój stary Router (Linksys AG241) wyzionął ducha, oczywiście dzięki zanikom napięcia w sieci energetycznej (tu należy podziękować panom ze STOENu). Działał niezawodnie przez 2 lata.

Tegoż samego dnia zakupilem nowy Linksys WAG-200G. Jak narazie działa bardzo stabilnie (ani razu się nie zawiesił, ani razu też się nie rozłączył).

Problem jest za to z jego hmm… “czasem reakcji”. Otóż w grach skutkuje to dość wysokim pingiem (około 200ms), a jeśli nawet spadnie do 110ms to również da się zauważyć pewien dyskomfort “opóżnienia”. Gdy grają dwie osoby naraz to wydaje sie, że jest nawet gorzej niż jak korzysta tylko jedna. A przecież gierki nie wymagają ogromych transferów.

Zaznaczyć musze też posiadam Neostrade 2mbps , co w zupełności powinno wystarczyć do tego rodzaju zabawy. Dziwne jest to, że jeszcze pare dni temu na starym routerze wszystko było w porządku w tej kwestii (więc to nie jest chyba wina ze strony Neostrady). Raczej podejrzewam nowy router, że w jakimś sensie “zamula”.

Do routera ma podłączone cztery komputery, z reguły na raz nie korzysta z netu wiecej niż dwa. Nie mamy także zadnych wirusów, spywarów żaden z komputerów także nie zapycha łącza programem do ściągania. Zreszta widąć to po lampkach na ruterze jak nikt nie gra to lamki nie pracują.

Speedtesty na stronach pokazują, że wszystko jest niby OK, download przecietnie leci kolo 240kbps upload też w porządku.

Jeżeli chodzi o konfigurację routera dla Nesotrady to jest tak:

Encapsulation: RFC 2364 PPPoA

Multiplexing: VC

Qos Type: UBR

Virtual Circuit: 0 VPI

35 VCI

DSL Modulation: Multiomode

Wiec skąd się bierze ta ślamazarność, ten opóźniony czas rekacji w grach zwłaszcza jak gra więcej osób na raz!?

Czy to wina konfiguracji routera?

Czy wina Neostrady?

(Zaznaczam że na starym ruterze takich problemów nie mialem)

Proszę jakieś wskazówki, porady. Pozdrawiam : Allyen

Czytałem kiedyś że przy takiej konfiguracji internetu (2 Mbps) musisz zmienic DSL Modulation w ustawieniach routera z multimode na G.dmt. Mam nadzieję, że to coś pomoże :slight_smile: