Zone Alarm - problem - konfiguracja

Mam takie pytanie odnośnie konfiguracji w Zone Alarm, a mianowicie, np. jeśli z poziomu przeglądarki chce odpalić jakiś plik np. w Media Playerze, to Zone Alarm pyta się, czy pozwolić na uruchomienie. Wiem, że można ustalić na stałe żeby zezwalał, ale chciałbym ustawić, żeby Zone Alarm w ogóle nie monitorował uruchamiania aplikacji, przy instalacji niektórych programów jest to troszkę uciążliwe, bo się pyta czasem po kilka razy. Wie ktoś może gdzie to wyłączyć? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

na tym polega praca firewala żeby sie pytał czy zezwolić na prace tego programu :slight_smile:

Wiem że na tym polega jego praca, jednak nie zdażyło mi się jeszcze, żeby monit wyskoczył bez powodu, zawsze i tak dawałem zezwolenie, więc myślę, że akurat wyłączenie tej funkcji nie jest szczególnie niebezpieczne…

zaznacz to co jest zaznaczone na scenie i naciśnij ALLOW schowek017dq.th.jpg i ten program już będzie automatycznie dopuszczany przez zony alarma i tak zrób z pozostałymi jak ci będzie wyskakiwał i masz problem rozwiązany :slight_smile:

Napisałem w temacie że nie chodzi mi o takie rozwiązanie, bo np. przy instalowaniu różnych programów monit i tak wyskakuje, gdyż jest to nowy program :?

Ale to dobrze,że monitoruje,jeśli zezwalasz wszystkim programom,to trojanowi też

BARTEK1985 Jezeli uzywasz Zona powiedz mi jak wylonczyc to okienko z wyborem poziomu zabezpieczenia podczas ladowania programu.

Poniewaz jest to uciazliwe :?

Przemoc:

FireWall z założenia monitoruje uruchamianie aplikacji korzystających z połaczenia z internetem i tutaj nie da się nic wykombinować poza metodą już przedstawioną. Alternatywą jest oczywiście wyłączenie Fire Walla ale tego chyba nie chcesz zrobić ? :wink:

Zenek:

Jeśli podczas instalacji darmowej wersji ZA wybrałeś opcję trialowego zainstalowania wersji rozbudowanej zamiast podstawowej (jest taka możliwość przy instalacji) to do czasu wygaśnięcia okresu próbnego (nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba 30 dni) będzie pojawiało się to okno. Po upływie tego czasu program sam przestawi się na opcję podstawową (darmową) i ekran ten nie będzie się pojawiał.

Sdar

No wiadomo że nie chcę wyłączać firewalla, bo to nie miałoby sensu. Chodziło mi po prostu o to, że te monity nie mają związku z próbą uzyskania przez program dostępu do internetu, ale próbą uruchomienia z jednej aplikacji innej aplikacji, np. instalator Office musi uruchomić instalator windows żeby instalacja mogłaby być kontunuowana, czasem jest denerwujące, jeśli podczas instalacji jednego programu muszę kilka razy klikać allow w celu kontuowania instalacji, zaznaczenie opcji remember this setting nic nie daje, gdyż ustawienia zostaną zapamiętane dla aplikacji, która już będzie zainstalowana, a gdy będę inny program instalował, firewall ponownie będzie się pytał, czy zezwolić bądź też zabronić uruchomienia aplikacji… W każdym razie dzięki za rady, pozostaje mi zostawić bieżącą konfigurację bez zmian, tak będzie chyba najbezpieczniej :stuck_out_tongue: Pozdro :smiley:

wyłącz ochrone systemu. poszukaj w opcjach. w kerio to jest w zaawansowanych–>ataki. na pewno jest