ZoneAlarm alertyi logi

Description Packet sent from 192.168.3.109 (TCP Port 4623) to 192.168.3.174 (TCP Port 135) was blocked

Rating Medium

Date / Time 2004/10/27 17:55:14+2:00 GMT

Type Firewall

Protocol TCP (flags:S)

Program

Source IP 192.168.3.109:4623

Destination IP 192.168.3.174:135

Direction Incoming

Action Taken Blocked

Count 1

Source DNS

Destination DNS ROM

Czy może miktoś to wytłumaczyć. Co kilka minut coś takiego się pojawia.Zmieniają się tylko trzy ostatnie cyferki w Source IP.

Ktoś pewnie wysyła pakiety do Twojego komputera programikiem który generuje numery IP (SoUrce IP to adres atakującego). Nie znam Zone alarma bo nigdy go nie stosowałem ale sprawdź czy w opcjach programu nie ma możliwości zablokowania delikwenta na podstawie pierwszych członów adresu IP (bez maski podsieci)

Nie za bardzo znalazłam(kiepski anglik) ale czy zauważyłeś w rubryce ACTION TAKEN pisze BLOCKED więc myślę , że ZA blokuje ten program.Pozatym mam ustawiony najwyższy poziom zabazpieczenia w INTERNET ZONE SECURITY — HIGH tzw STEALTH. Dziękuję za pomoc :smiley:

Karo, opisz swoją sieć. Czy łączysz się bezpośrednio czy przez jakiś router czy może lokalny serwer etc.

Ile kart sieciowych masz w kompie?

Wpisz polecenie z Wiersza poleceń - ipconfig /all i zobacz jakie adresy masz przypisane dla karty (kart sieciowych).

Czy masz połączenia z jakimiś innymi kompami loklanie?

Cytowane adresy należą do puli adresów prywatnych tzn. że nie są routowalne w sieci rozległej WAN jakim jest Internet, a służą do adresowania w loklanych sieci (LAN).

:okulary:

Do internetu podłączona jestem poprzez sieć osiedlową ,sygnał jest rożdzielany w jakimś tam urządzeniu na kilkanaście kompów

Mam 1 kartę sieciową

Nie jestem połączona z żadnym kompem-mam wyłączone udostępnianie,w sieci lokalnej wogule nie jestem widoczna.

Zrobiłam test na symantecu i tylko to było na minus SSH. TCP connections to this port might indicate a search for SSH, which has a few exploitable features. SSH is a secure replacement for Telnet. The most common uses of SSH are to securely login and copy files from a server.

Nie zdążyłam jeszcze tego przetłumaczyć

Więc to jest z Twojej sieci osiedlowej, możesz sprawdzić lub dowiedzieć się u adminstratora sieci kto ma przypisane owe adrsy z puli 192.168.3.xxx

W sieci ktoś może mieć zarażony system i dlatego są takie komunikaty do wejścia na Twój komp.

Albo ktoś bawi się usługą posłaniec :smiley:

:okulary:

Bardzo Ci dziękuję Golden Finger . :smiley: