Zorin Os a instalacja sterowników z Windowsa

Witam moja uwagę przykuł linux Zorin os 15 core czy można w jakiś sposób instalować w nim sterowniki pod windowsa? bo wyczytałem że można na tym linuxie uruchamiać programy na windowsa.Moje pytanie bierze się dlatego że mam kartę dźwiękowa maya u5 i do niej są sterowniki tylko pod windowsa po ich instalacji mam różne ustawienia dźwięku i korektor.Owszem linux może wykryć tą kartę ale specjalnie nic nie poustawiam więc na bank ten dźwięk mi nie podpasuje będzie na domyślnych ustawieniach.

Ps. Czy w Zorin jest do wyboru j Polski ?

sterowników nie można, niektóre programy tak
jak na każdym linuxie, Zorin nie jest tutaj jakiś wyjątkowy

Szkoda już myślałem że jest jakaś szansa,ale tak mimo to mnie korci żeby spróbować wczesniej rozmyślałem o ubuntu ale natknąłem się na Zorin ogólnie z dobry rok się nie bawiłem dystrybucjami linux może coś podpasuje jak dźwięk będzie tragiczny wrócę do windowsa.

Ps.Polecany program do wrzucenia na pena linuxa? Rufus?, Balena Etcher? wczesniej zgrywałem na płyty ale nie mam już CDika.

na linuchu unetbootin , a na winde to nie wiem co jest w modzie ostatnio

Kiedyś był ndiswrapper (modemy i karty sieciowe) i ddwrapper (drukarki), ale co do dźwiękówek, to nie mam pojęcia. Nie wiem czy oba projekty są rozwijane i czy pozwolą na stosowanie windowsowych sterów na nowych jądrach.

Co do samego linuxa Zorin Os jak najbardziej godny polecenia ale niestety dźwięk nie dorównuje temu z pod windowsa.

“spod”