Zostać DJ'em

No właśnie… Jak nim zostać. Od czego zacząć? Z góry mówię, że chciałbym grać na imprezach, a nie tworzyć muzykę. Jedyne co na razie posiadam to dobry słuch, wyczucie rytmu i dobry kontakt z ludźmi :smiley: Jeżeli ktokolwiek miałby jakiś pomysł od czego zacząć był bym wdzięczny :wink: pozdro

Talent,talent i … talent.

No i spore umiejętności w obłudze konsoli.Najpierw zainwestuj w sprzęt a później pytaj co dalej :]

Od czego zacząć ?

Zapewne od kupna sprzętu grającego do ćwiczeń … (ceny są dość duże)

Jak już się czegoś nauczymy to kontakt z rezydentem jakiegoś klubu , dyskoteki. Po to aby zobaczył nasze możliwości ktoś kto się na tym zna. O ile się nie mylę to żeby być Dj-em trzeba zrobić zrobic licencje dj-a,wyrabia ja jakis tam zwiazek dj-ow czy cos w tym stylu

kosztuje 500zl,żeby ja zdobyć musisz komisyjnie sklecic polgodzinnego seta live, majac ta licencja latwo dostaniesz prace w tym zawodzie.

a co znalazłem to prezentuje tu (oczywiście nie ma to na celu reklamy innych forum)

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jak+zosta%C4%87+dj&btnG=Szukaj&lr= :google:

tak więc warto niezła kaska z tego jest … :mrgreen: :mrgreen:

Najmij się na jakieś lokalne imprezy np. rodzinne, podłącz się pod wesele, szkołę, prywatkę domową; cokolwiek. Jeśli masz tremę, zacznij od znajomych i obserwuj czy dobrze się bawią.

Dobry słuch, wyczucie rytmu to jeszcze nic wielkiego. Będąc świetnym muzykiem, mając super kontakt (MC) można wszystko spalić zapodając “głodne” kawałki, które nie spodobają się na parkiecie. Żeby zaistnieć, trzeba przypodobać się także muzycznie publice ale także zachować swój charakter.

Można stworzyć super imprezę nawet jednym PC-tem z winampem i dobrą obsługą wtyczki (zakładki) fading.

Pzd

a ile musisz wydać? 500zł na licencje + minimum 2000zł na sprzęt… a jak ci to nie będzie szło??

Kiedyś grałem w dość znanym radiu internetowym, które przestało istnieć z powodów finansowych, i zostałem wybrany jego najlepszym DJ’em. Więc o dobór kawałków i kontakt z publiką się nie martwię :wink: Zastanawiałem sie też, nad jakąś szkołą dla dj’ów. Dzięki za rady :wink: pozdro

Polecam pierwszą część poradnika mojego autorstwa o tym jak zostać DJ’em

http://djblog.pl/index.php/2008/03/30/jak-zostac-djem/

Jeżeli macie pytania lub pomysły dotyczące tego co miałoby się pojawić w kolejnej części zapraszam do znajdującego się tam działu kontakt