Zostałem oszukany! - Co zrobić? - Allegro :/

Witam Wszystkich

Mam problem z sprzedającym na Allegro,

zacznę wszystko od początku!

Kupiłem tą płytę główną z procesorem u tego Pana:

http://www.allegro.pl/item130555195_ath … kt400.html

Dnia 07.10.2006r. otrzymałem paczkę z płytą główną i procesorem + stery i etc… OK, podłańczamy z tatą wszystko co trzeba odpalamy I co nam sie pokazuje. Zamiast Athlon 2000+ wykrywa nam procesor jako Durona. Tata próbował wszystkiego (nie jednego kompa już złożył). Nowy upgrade Biosu nie pomógł. Zadzwonił do faceta i mówi, że procesor jest wykrywany jako “duron”. Oczywiście sprzedający twierdzi, że u niego pokazuje jako Athlon 2000+. Facet wypiera się, że ojciec coś popsuł i etc… (dosłowne kpiny…). Przyszedł nawet znajomy informatyk i stwierdził, że procesor ma cash: L1 - 64kb i L2 - 64kb dlatego wykrywa go jako Durona. Płyta w raz z procesorem została oddana do serwisu komputerowego gdzie na kilku innych płytach sprawdzili procesor i tak jak mówiłem “diagnoza” wykazała, że płyta wykrywa Procesor jako “Duron” - Koszt diagnozy 30zł :? Wszystko mam na papierze (pieczątka,podpisy etc…). Sprzedający powiedział, że tylko po takiej analizie w serwisie zwróci pieniędze za płytę i procesor + diagnoza w serwisie 30zł. Dzisiaj dzwonie mówie jak jest i się wypiera dalej i skończyła się rozmowa… Zamierzam tego nie popuścić, proszę Mi powiedzieć ponieważ mam dowody na to, że “diagnoza” w serwisie wykazała, że jest wykrywany jako “duron”, czy Policja lub serwis Allegro jest w stanie z tym coś zrobić? PROSZĘ O RADĘ CO W TEJ SPRAWIE!!

skantaktuj się z administracją Allegro, możesz śmiało wkleić dokłądnie tego samego posta, przeredaguj tylko ostatnie zdanie

A możecie dać linka do jakiegoś kontaktu?

Lub jakiś formularz?

http://www.allegro.pl/contact/contact.php?topic=26 następnie “Jestem kupującym” a potem “Towar jest niezgodny z opisem” następnie klikasz “Formularz”

siemka

powiem tak

sam kiedyś zostałem oszukany na allegro na sumę 160 zeta /pamięć ram 512 Geil - to właśnie jej nie otrzymałem do tej pory mimo wcześniejszego przelewu na konto sprzedającego/

wysłałem wiele maili do administracji allegro jednak ta okazała się ZUPEŁNIE BEZRADNA w tej sytuacji i odesłali mnie na policje - i to samo zrobią z tobą

tyle że ty już nie jesteś w stanie prawnie udowodnić że otrzymałeś durona zamiast athlona /na rozprawie pewnie orzekną że sam go podmieniłeś/ obecnie istnieje możliwość sprawdzenie zawartości paczki przy odbiorze na poczcie /dodatkowa opłata - chyba 5 zeta/

a co do procka to w zupełności wystarczy wyjąć go z płyty głównej i po symbolach można dokładnie dowiedzieć się co to za procek - nie trzeba montować go do innych płyt w celu sprawdzenia

przykro mi ale twoja sprawa jest nie do wyjaśnienia - jedyne co ci zostaje to wystawić NEGATYWA kolesiowi który cię wykiwał /ale mimo to przedstaw całą sprawe działowi allegro - może kolesiowi zbanują konto/

głowa do góry ciesz się ze w ogóle coś dostałeś :wink:

w razie dodatkowych pytań zapraszam na maila l-a-t-o@wp.pl

lub gg 5553463

Pozdrawiam

:slight_smile:

spine123 ma racje, nic z tym na policji nie zrobisz, ponieważ nie jestes w stanie udowodnić że sam procka niepodmieniłeś… pozatym jakie taktowanie ma ten duron?

AZPR

Zobacz mój temat;

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=102147

Miałem kiedyś podobny problem, po 3 miesiącach odzyskałem kase. Napisałem do sprzedawcy maila że właśnie to zgłosiłem na policji bo moja cierpliwość się skończyła. Po 3 dniach miałem kase na koncie. Kwota była nie duża, ale nie można dać się oszukiwać.