Zostawienie laptopa na noc a zamknięcie pokrywy

Witam, niedawno kupiłem sobie nowego laptopa (Samsung RC720) i mam problem kiedy chce go zostawić na noc żeby np ściągać jakieś pliki z neta. Najpierw kiedy zamykałem pokrywę przechodził w stan uśpienia ale rano kiedy go włączyłem z powrotem nie ściągnęło się nic. Później zmieniłem, żeby przechodził w hibernację i również jest to samo. I moje pytanie jest takie: Co zrobić, żeby można było zamknąć pokrywę laptopa a pliki dalej się ściągaly? Z góry wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

hmm może po prostu wyłącz ekran i nie zamykaj pokrywy bo się nie ściągnie. Tylko w laptopach jest chyba taka opcja że sam przechodzi w stan hibernacji to musisz to zmienić. A ekran powinien się po jakimś czasie sam wyłączyć. Tak myślę bo laptopa nie mam

Jak śpi lub jest zahibernowany to nic się nie ściągnie, bo komputer jest zatrzymany.

Trzeba przestawić w opcjach, by zamknięcie pokrywy nie hibernowało ani nie usypiało. Albo po prostu nie zamykać pokrywy, ekran sam się wyłączy, ale też w opcjach trzeba przestawić, by nie zasypiał automatycznie po pewnym czasie.

bo wiesz hibernacja czy tam uśpienie wstrzymuje wszystkie programy i ogranicza zużycie prądu do minimum a sprzęt nie pracuje. To tak jak tryb czuwania w telewizorze. :slight_smile:

W opcjach zasilania wybierasz akcję dla zamknięcia pokrywy, po zamknięciu pokrywy opcja nie rób nic, i wtedy już się nie wyłączy.

W opcjach zasilania zmień ustawienia dla akcji zamknięcia pokrywy lub wyłącz hibernację, menu start> cmd>powercfg -h off.

spencer5 , jak wyłączy hibernacje to po zamknięciu pokrywy może mu przejść w stan uśpienia…

Szanowni Panowie ale kombinujecie…to nie Linux (absolutnie mu nie umniejszam fajny OS) :smiley:

Najprościej i najskuteczniej bez ograniczania funkcjonalności: wejdź w ustawienia planów zasilania i utwórz tam nowy plan o dowolnej nazwie np. “download” i ustaw tak aby w tym planie zasilania komputer nie przechodzi w tryb uśpienia,i hibernacji ani się nie wyłączał się nigdy sam (oraz inne opcje wedle uznania- ale myślę że ustaw tak aby pobierał jak najmniej prądu chyba że mieszkasz np. w akademiku :D) oraz ustaw tak aby na skutek zamknięcia pokrywy “Nie rób nic”.

Teraz jak będziesz szedł spać albo porostu zostawił kompa to przełączasz w ten plan zasilania jaki utworzyłeś (w tray masz ikonkę z hmm. “bateria i wtyczka” do szybkiego przełączania planów) i wszytko działa jak należy :slight_smile:

Pozdrawiam

Plan zasilania-jaki tam masz-bateria,prąd tam masz ustawienia kiedy lapek ma iść spać-ustawiasz na nigdy.Fertig,zrobione!Klapa to samo-nie rób nic.Czas na ściemnienie ekranu jaki chcesz-5,10 lub mniej min.;z wyłączeniem ekranu .podobnie

luki1992 ,a ja tobie powiem jedno.Kupiłeś laptop jeśli masz płytę z systemem,baw się wszystkimi opcjami.Bez zaglądania w instrukcję,w razie problemów z uruchamianiem.Naciskasz na F12/F11,i formatujesz partycję (nic nie popsujesz),jeśli nie masz ważnych danych na dysku.Wejdź sobie też w tryb awaryjny F8,po prostu poznawaj komputer.A na przyszłość nie będzie,ci potrzebny informatyk,ani pomoc na forach.No może jak się coś mechanicznie zepsuje,z swojego doświadczenia wiem,ze komputer nie gryzie :wink: .Na początku reinstalacja,wydawała się trudna.Że coś popsuje,a teraz obsługa komputera.Jest na poziomie obsługi pilota do telewizora.

Dodam ze obsługa Windowsa jest bajecznie prosta,kiedyś może zainstalujesz sobie Linux.I powiesz o jakie głupoty ja się kiedyś pytałem.