Zotac Geforce GTX 1050 OC 2GB mało fps

Witam serdecznie.
Kilka dni temu zakupiłem kartę graficzną Zotac Geforce GTX 1050 OC 2GB. Wcześniej posiadałem GigaByte Geforce 550 Ti. Po zamontowaniu nowej karty i ściągnięciu najnowszych sterowników postanowiłem sprawdzić jak się ta karta sprawuje po odpaleniu csa. Wcześniej ilość fpsów wahała się między 60, a 80. Nic dziwnego, że spodziewałem się wzrostu do co najmniej 140-160. Ku mojemu zaskoczeniu fpsy nie zmieniły się prawie w ogóle (70-90). Odpaliłem więc panel sterowania NVIDIA aby zmienić ustawienia obrazu z jakości na wydajność. Nie pomogło. Czy to znaczy, że moją nową kartę graficzną ogranicza np. procesor? I tutaj pytanie do was. Co może być nie tak?
Z góry wielkie dzięki za pomoc :slightly_smiling_face:

W załącznikach macie dokładne parametry płyty głównej itp.Grafika


RAM

Wiesz, w grach typu Saper czy Pasjans nie wyciągniesz więcej FPSów… :wink: no a tak serio - co to za gra - może ma z klucza pewien limit FPSów narzucony, albo jednocześnie podniosłeś jakoś grafiki? Biorąc pod uwagę sprzęt to jest bardzo duża szansa że wąskie gardło leży po stronie procesora i po prostu więcej już się wyciągnąć nie da w danym tytule przy takiej konfiguracji.

Na tym procesorze taka ilość FPS to norma, gdyż to on ogranicza kartę.Sam miałem niedawno ten procesor i wiem jak to działało w praktyce