Zotac Geforce GTX 1050 OC 2GB mało fps

(pablitto987) #1

Witam serdecznie.
Kilka dni temu zakupiłem kartę graficzną Zotac Geforce GTX 1050 OC 2GB. Wcześniej posiadałem GigaByte Geforce 550 Ti. Po zamontowaniu nowej karty i ściągnięciu najnowszych sterowników postanowiłem sprawdzić jak się ta karta sprawuje po odpaleniu csa. Wcześniej ilość fpsów wahała się między 60, a 80. Nic dziwnego, że spodziewałem się wzrostu do co najmniej 140-160. Ku mojemu zaskoczeniu fpsy nie zmieniły się prawie w ogóle (70-90). Odpaliłem więc panel sterowania NVIDIA aby zmienić ustawienia obrazu z jakości na wydajność. Nie pomogło. Czy to znaczy, że moją nową kartę graficzną ogranicza np. procesor? I tutaj pytanie do was. Co może być nie tak?
Z góry wielkie dzięki za pomoc :slightly_smiling_face:

W załącznikach macie dokładne parametry płyty głównej itp.Grafika

RAM

(Pharun) #2

Wiesz, w grach typu Saper czy Pasjans nie wyciągniesz więcej FPSów… :wink: no a tak serio - co to za gra - może ma z klucza pewien limit FPSów narzucony, albo jednocześnie podniosłeś jakoś grafiki? Biorąc pod uwagę sprzęt to jest bardzo duża szansa że wąskie gardło leży po stronie procesora i po prostu więcej już się wyciągnąć nie da w danym tytule przy takiej konfiguracji.

(Marcin1025) #3

Na tym procesorze taka ilość FPS to norma, gdyż to on ogranicza kartę.Sam miałem niedawno ten procesor i wiem jak to działało w praktyce