Zrelokowanie biblioteki dll - brak możliwości odczytu plików

Dzisiaj zainstalowałem service pack 3 na mojego Wondowsa XP. Po zainstalowaniu SP3 próbowałem uruchomić plik tekstowy ale pojawił mi się następujący komunikat:

“Nieprawidłowa relokacja biblioteki dll sytemu. Biblioteka systemowa dll user32.dll zostala zrelokowana w pamieci. aplikacja nie bedzie dzialac prawidlowo. powodem relokacji bylo to, ze biblioteka DLL c:\windows\system32\shell32.dll zajmowala zakres adresow zarezerwonany dla systemowej biblioteki dll”

Mam kilka ważnych dokumentów które MUSZĘ odzyskać a googlowanie problemu za każdym razem kończyło się fiaskiem ponieważ najczęściej kazano mi instalować łatki które oświadczały mi, że posiadam nowszą wersje więc instalowanie ich jest bezcelowe. Proszę o pomoc!

DirtDevil , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wpisanie w google tego komunikatu zwraca dziesiątki linków, których nawet ci się nie chciało przejrzeć…

Znalazł byś choćby to: http://support.microsoft.com/kb/935448/pl

A przede wszystkim usuń wszystkie nakładki zmieniające wygląd systemu, jeśli masz takowe zainstalowane.