"Zresetowane" konto użytkownika (Windows XP)

Problem wygląda następująco:

Włączam kompa, loguję się na swoje konto i… konto jest zrestartowane, tzn. ma standardową tapetę, rozrzucone ikony, brak plików w “Moich dokumentach” oraz standardowe ustawienia - jednym słowem wygląda tak, jakbym je uruchomił po raz pierwszy po zainstalowaniu systemu.

Już kilka razy zdarzało mi się coś takiego, ale wtedy wystarczyło uruchomić komputer ponownie i wszystko działało. Tym razem nie…

Normalnie mam dwa konta: “Strażnik” (administrator) oraz “Krzysiek” (moje, ograniczone konto). W “Documents and Settings” utworzyło się konto “Krzysiek.KOMP” (“Komp” to nazwa mojego komputera podana przy instalacji) i to ono cały czas się uruchamia, gdy się loguję. W folderze “Krzysiek” są wszystkie moje pliki z działającego do tej pory konta.

Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym i usunąłem konto “Krzysiek.KOMP” z nadzieją, że moje dotychczasowe konto zacznie działać, ale niestety po restarcie komputera nadal tworzy się konto “Krzysiek.KOMP” a konto “Krzysiek” tak jakby nie istniało. Zmieniłem więc nazwę folderu “Krzysiek” na “Krzysiek.KOMP” i po zalogowaniu mam dostęp do swojego pulpitu i “Moich dokumentów”. Standardowe pozostały tylko ustawienia.

Co może być przyczyną takiego zrestartowania konta i jak to naprawiać, jeżeli wystąpi?

Komputer taki jak w opisie. Windows XP + SP3 + wszystkie aktualizacje. Norton Internet Security 2009 nie wykrywa żadnych syfów na dysku.

Uszkodził się Twój profil - zdarza się.

Rozwiązanie jest dosyć proste:

  • logujesz się jako administrator i zakładasz nowe konto

  • jako administrator kopiujesz wszystko ze starego profilu do nowego profilu (z nadpisywaniem) wyjątkiem Ntuser.dat, Ntuser.dat.log, Ntuser.ini

  • po restarcie logujesz się na nowe konto :slight_smile:

pozdrawiam,

Faktycznie, banalne rozwiązanie :slight_smile: Dzięki!