Zresetowanie połączenia z internetem

Witam

W łączeniu się z internetem korzystam z rutera (Neostrada TP). Niegdyś gdy miałem modem SAGEM to normalnie odłączałem internet przez “Windowsowskie ODŁĄCZ”. Następnie autoconnect sam wznawiał mi połączenie, a za tym zmieniało się moje IP. Obecnie aby zresetować połączenie z internetem muszę, wyłączyć a następnie włączyć ruter, dzięki czemu uzyskam ten sam rezultat co na zwykłym modemie. Czy da się jakoś zresetować połączenie i zmienić IP bez wyłączania rutera? Jest do tego jakiś program?

Miałem Livebox;a i jak pamiętam wchodziłem w ikonkę “Konfiguracja” i otwierała sie witryna http://196… itd czyli konfiguracja Livebox’a i wchodziłem chyba w ustawienia albo narzędzia i tam są opcje :resetuj,zapisz,uruchom ponownie.Wystarczyło kliknąć na "uruchom ponownie"Jakoś tak nie pamiętam ale tam właśnie robiłem reset i dostawałem nowe IP.Sory że tak pobieżnie ale to juz dużo czasu minęło :mrgreen:

Niestety nic mi to nie daje. Nie mam liveboxa tylko TP-Link TD-8840… Czekam na dalsze sugestie. Może ktoś chce kupić router :smiley: ?