Zresetowanie systemu bez nośnika

WITAM, potrzebuję NA JUŻ, NA DZIŚ najlepiej przeinstalować - zresetować system (bo sprzedaję laptopa)… Kiedy próbuję zrobić to przez ustawienia w systemie wyskakuje mi błąd “Brakuje niektórych plików. Można je odtworzyć z nośnika instalacyjnego lub nośnika odzyskiwania systemu windows.” . Jak mam temu zaradzić? Nie mam stacji dysków w laptopie oraz niemam pendrive aby pobrać i zainstalować windows przez usb. Laptopa używałem przez kilka lat i muszę usunąć swoje dane i pliki, jak mam to zrobić?
Proszę o szybką pomoc

Załóż nowego użytkownika a potem skasuj tego którego Ty używałeś, razem z plikami.

1 polubienie

Ok spróbuję tak zrobić… PS. tylko pytanie czy sterowniki zostaną? w sensie chce to wiedzieć po prostu czy bd musiał je zainstalować czy będą. Jesteś pewny że wszystkie moje pliki itp zostaną usunięte i nie będzie można tego odzyskać?

Operacja założenie nowego usera (z prawami admina) i skasowania innego nie powinna mieć wpływu na sterowniki.

Jeśli chcesz żeby nie można było tego odzyskać tego co skasujesz to musisz po całej operacji użyć jeszcze jakiegoś dedykowanego softu do wyczyszczenia skasowanych plików.

1 polubienie

a wiesz więcej jak to zrobić? zrobiłbyś mi instrukcję krok po kroku ?
nigdy tego nie robiłem a teraz szukanie od A do Z wszystkiego i czytanie i oglądanie jak to zrobić zajmie mi cały weekend a ja musze to zrobić do wieczora

Nie robiłem tak. Jeśli już, to bezpiecznie kasowałem cały dysk a potem instalowałem Windows od nowa.
ps. Może ten program Tobie wystarczy (nie znam go, polecam wg opisu):

1 polubienie

czy ktoś ma jakieś jeszcze pomysły lub popiera pomysł kolegi? (zaczekam jeszcze troche może ktoś się wypowie)

Może partycja recovery od producenta jest? To trochę coś innego niż opcja z Ustawień Windows 8+.

Minusem może być aktualizacja do Windows 8.1 przez Sklep Microsoft jak masz tam wersje sprzed wydania tej aktualizacji.

1 polubienie

a jak to sprawdzić? Samsung ATIV BOOK 6 albo 8 (nie wiem) :smiley:

Podczas uruchamiania komputera, kiedy widać logo Samsunga, wciśnij i trzymaj F4.

1 polubienie

nic to nie dało, normalnie sie włączył.
BTW. zrobiłem nowego użytkownika, usunąłem tamtego wraz z plikami, ale teraz jak mam to wyczyścic wszystko? ten program zerofil albo ja nie umiem go odpalić albo nie da sie go odpalić

ściągnąłem program DMDE, ale czy on jest właśnie do tego? jak mam w nim to zrobić? pomóżcie bo to już zaczyna być ponad moje rozszerzenia :smiley:

Spróbuj CCleanerem nadpisać wolną przestrzeń:

https://www.download.net.pl/jak-wyczyscic-dane-z-dysku-aby-nikt-ich-nie-odzyskal/n/2182/ - wpis sprzed 5 lat ale CCleaner aż tak się nie przebudował.

Potem możesz odinstalować CCleaner jak boisz się telemetrii lub kolejnych niespodzianek z wycofywaniem wersji z powodu jakiś dziwnych ataków lub zbyt szybkiego wydania z błędami.

1 polubienie