Zrobic duży obrazek o małej wadze

Zrobiłem sobie do aukcji obrazki, które są duze ale i dużo ważą. A u innych na aukcjach ( sciagnołem obrazki z innych aukcji) można zauważyc że po kliknięciu na taki obrazek, otwiera się w nowym oknie i jest znaaaacznie większy, a waga tego obrazka jest np 20kb. A jak klikam na moje obrazki to nieiwe są większe w nowym oknie a ważą znacznie więcej mimo iż wymiary mają podobne. Otwieram obrazki za pomoca paint shop i zapisuje w formacie jpg. W jakiem formacie i w jakim programie robic obrazki zeby miały takie właściwosci ( wielkosć w nowym oknie i waga) jak u innych alegrowiczów.

Nawet zrobiłem taki mały eksperyment , sciągnołem zdjecie z aukcji, ważył 51kb otwarłem go w PSP i nic nie zmieniając zamknołem ze zmianą nazwy a wazył już 101kb

IrfanView ma w opcjach zapisywania pliku ustawienie jakości od najlepszej (100) do najgorszej (1) - oczywiście im gorsza jakość tym mniejszy rozmiar obrazka.

Pliki w formacje .jpg są ciężkie

spróbuj zapisać w formacie .gif ewentualnie .png

Formaty plików graficznych

Hm no otwarłem plik w formaci .jpg o wielkości 64kb Zapisałe mgo w formacie:

.gif- wielkość 162kb

.png- wielkosć 347kb

Może to pomoże

kompresja

a przypadkiem nie chodzi Ci o miniaturki (małe obrazki z małym rozmiarem) po kliknięciu których wczytuje sie duży obrazek o dużej pojemności?

Możesz wysłać zdjęcia na fotosik.pl i tam masz odrazu wygenerowany kod z miniaturką i linkiem do dużego obrazka.

A jeśli nie to w photoshopie masz opcję zapisz dla weba, gdzie wybierasz rodzaj obrazka (gif, png, jpg - w zależności co to jest i jakie ma rozmiary) i ustawiasz jakość, na dole na bieżąco pokazuje się rozmiar zoptymalizowanej grafiki. Popróbuj różne z różna jakością - na bieżąco możesz śledzić zmiany.