Zrobic Live USB bez CD Windows - mozliwe?

Witam, po kilku perypetiach- tych udanych i tych mniej… - mam w koncu wina na kompie (wczesniej byl format dla Linuxa). Chcialbym zatem zrobic sobie Live USB, ale niestety nie mam kopi na CD bo mam netbooka - panowie z serwisu gwarancyjnego wgrali ale nie dali i chyba nici z tego. Czy moge zatem zrobic kopie systemu z dysku cos w sylu Live Pendrive, co chodziloby nawet w razie formatu itp.?

Nie piszesz jaki Windows.

http://toin.pl/20/windows-xp-z-pendrivea/

tu masz XP

a nie lepiej zrobić obraz partycji np. Ghost’em i tegoż “ducha” odpalić z pendrive:

http://forum.purepc.pl/Oprogramowanie-f … 53946.html

Ghost, albo clonezilla. Ja osobiście polecam clonezillę - darmowa, na gplu dystrybucja. Obawiam się jednak, że typowego Live, jak mamy w przypadku Linuksów nie da się osiągnąć z Windowsem, ale mogę się mylić.

No ja mam XP i chce zrobic USB z XP-kiem, tutaj jednak co napisales niezbedny jest obraz plyty, albo jak kolo opisuje “pliki instalatora”, a ja ich chyba nie mam :?

W 2 przypadku z Ghostem spoko - ale czy po formacie i np instalacji Linuxa moge z takim Pendrivem ponownie wzbudzic do zycia Windows?

to pobierz obraz z sieci, a przy instalacji wprowadź swój klucz.

o ile nie będziesz mieszał z wielkościami partycji to nie będzie z tym problemu

Spoko:

  1. przypadek:
  • ja mam netbooka i Win XP ULCPC - czyli dla ultra PC, w tym przypadku XP kosztuje niewiele ponad 15€, takze mam watpliwosci czy moj klucz bedzie dzialal na innym WINXP SP3 sciagnietym z sieci.
  1. opcja:
  • tak jak juz mowilem, jesli bedzie format i przyjdzie mi zainstalowac XP od nowa to jak mam nie mieszac z partycjami? Wszystko bedzie czyste i jeden dysk z 1 partycja C:… mam wiec rozumiec ze to nie przejdzie?

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdr … 54005.html

Pozdrawiam.

Przejdzie…

Jak robisz obraz Ghost’em , Acronis’em True Image , Paragon’em Drive Backup , czy też w.w. (tego nie używałem) clonezilla to możesz odtworzyć obraz tylko na partycji takiej samej pod względem wielkości. W twoim przypadku partycja równa się dyskowi, tak więc pojemność nie ulega zmianie. Możesz instalować i dziesięć dystrybucji Linux’a, a i potem jeśli ,usuniesz utworzone przez instalator Linux’a partycje, na czystym dysku przywrócisz obecny stan bez problemów.

Piszę toz własnego doświadczenia. Używam od dłuższego czasu Acronis True Image odpalanego z BootCD i nigdy najmniejszych problemów nie miałem. Wszystko łatwo, szybko i przyjemnie.

Dzieki za wyjasnienia… Czyli zatem np. jesli mam linuxa i jakies tam badziewia, i chcac to wszystko usunac przywracajac XP, to wkladam USB z utworzonym w Acronic True image obrazem dysku, a ten poprzez boot system po odpaleniu komputera przeprowadzi krok po kroku format i instalacje OS Win? Czy tez ja sam musze najpierw sformatowac dysk i pozniej na czystym go dopalac? - pytam, bo nie chce sie nabic na muke i nieprawidlowo rozegrac runde zapisu na pendrivie.

…nie instalację systemu, a przywróci stan partycji w momencie jej robienia.

formatu, nie musisz robić o ile nie będzie linux’owych partycji na dysku.

…no wlasnie i w tym problem - beda partycje linuksowe, bo chce linuxa zainstalowac.

A z drugiej strony jak przebiega proces bootowania i restauracji systemu? 1. Wkladamy USB, 2.odpalamy kompa butujac pendrivea, 3. Programik sam sie odpala step by step opisujac jak przywraca system?

partycje możesz usunąć GParted LiveCD

tu jest jak zrobić to za pomocą pendrive:

http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=153466

tak krok po kroku.

I nie pisz juz “reinstalacja systemu”. Przywracanie partycji z obrazu to nie to samo co instalacja Windows od nowa!

http://www.agavk.p9.pl/strony/win_ghost.php

oko :slight_smile: juz nie bede przepraszam :lol: , i dzieki za pomoc

flacznik ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swoich postów proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.