Zrobienie gry


(Bobrowyser) #1

Cześć chciałbym zrobić grę w 2D w której system walki wyglądałby jak w legacy of goku 2 w jakim programie mógłbym taką grę łatwo zrobić albo jak i gdzie?


(sadaj72) #2

The games factory, lub multimedia fusion

http://www.clickteam.com/website/usa/


(kijek) #3

Źle, źle, źle i jeszcze raz źle.

Po pierwsze nie w programie, bo to żadna satysfakcja i nic ciekawego. No chyba, że miałeś na myśli program jako IDE, to co innego. Po drugie jeżeli zamierzasz robić sam, lepiej o tym zapomnij.

Ale może trochę dokładniej i od początku.

Jeżeli napaliłeś się na to, że chcesz zrobić grę, lepiej jak najszybciej o tym zapomnij, bo z takim podejściem niewiele zdziałasz. Po pierwsze musisz nauczyć się jakiegoś języka programowania, myślenia w nim, a także jakiejś biblioteki graficznej. Tu mogę polecić C++ i SFML. Po drugie potrzebujesz do tego kilka osób, bo w pojedynkę będzie bardzo trudno i zajmie to kilka lat. Nie myśl też, że od razu przysiądziesz sobie do programu i powstanie ci gra, o nie. Zanim ogarniesz jakiś język na tyle dobrze, żebyś był w stanie napisać grę, będziesz potrzebował minimum roku sumiennej nauki. Sam kiedyś popełniłem ten błąd - chciałem napisać grę. No cóż, skończyło się na tym, że nadal ją tworzę bez większych sukcesów. Jeżeli nadal chcesz się zdecydować na coś takiego, to może zacznij od http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/, chociaż dobrej ksiązki to raczej nie zastąpi.


(sadaj72) #4

Lepiej zmarnować sobie rok życia bez efektów czy użyć programu, zrobić prostą gierkę i znudzić się zabawą w tworzenie gier po kilku miesiącach, a jak się games factory spodoba to nie ma przeszkód żeby uczyć się c++.


(kijek) #5

Takie programy uczą niestety jak iść na łatwiznę, więc może zrobić problem. IMO lepiej zacząć od nauki programowania, bo wtedy pozna dokładnie co i jak.