Zrobienie szablonu do stronki


(Evo Ix) #1

witam.jestem w połowie roboty robienia szablony w PS ale dowiedziałem się że w Macromedii Dreamweaver można to zrobić dużo lepiej niź w Ps.Czy to prawda?? Co jest lepsze dla takiego początkującego??

Pozdrawiam


(L337 Crew) #2

Porównujesz dwa różniące się kategorią (przeznaczeniem) programy...

W photoshopie możesz zrobić grafikę , ewentualnie po pocięciu obrazków - wygenerować badziewny kod html.

W dreamweaverze możesz napisać kod strony, ale nie masz możliwości _bezpośredniego_ zrobienia designu (tzn. możesz dołączyć istniejące już grafiki, ale w nim nie narysujesz topa...).

Oczywiście mówiąc, że ten szablon to coś więcej niż tylko kolory i tabelki.


(Evo Ix) #3

czyli robienie szablonu w dreamie jest lepsze niż w takim Ps-sie??A czy jest do tego edytor wizualny bo kolega(informatyk)korzystał właśnie z edytora takiego.


(Skr3czu) #4

Napisz Ci to najprościej jak się da:

PhotoShop - jest to grafiki.

Macromedii Dreamweaver - jest do kodu.


(Evo Ix) #5

Nook a wy tym Macromedii Dreamweaver jest edytor wizualny czy nie??


(L337 Crew) #6

oczywiście, że tak.

PS. program kosztuje 400$, ale i tak mniej niż photoshop.


(Szwejas2) #7

Jest edytor wizualny, ale nie za dużo można w nim zdziałać... O wiele lepszy będzie efekt w photoshopie, potem w np. dreamweaverze (możesz użyć także notatnika) dodajesz kod.


(Evo Ix) #8

nie no mam pełną wersje jeszcze z innymi programami z którymi nie wiem co robić... płytka jest z 2004 r. a mam jeszczo jedno pytanie.Czy jest coś takiego gdzie jest pokazane jak najlepiej zacząć budować stronkę.Mam na myśli książke i poradnik jakiś który jest przez was sprawdzony.żeby znajdowało się w nim jak robić to ... co robić najpierw.. jakie pliki stworzyć??

Prosze was o pomoc.

Pozdrawiam