''zrobiłem'' mini komputer z tableta + parę pytań

Więc tak odłączyłem ekran , kamerkę , głośniki  z tableta ( uszkodzonego który miał zwarcie i coś  tam ) :frowning: ale wysyła informacje przez usb kiedy jest podłączony prądem stałym kupię kabel by mieć możliwość podłączenia go do telewizora (będzie ekran :smiley: ). Zamierzam kupić nowy tablet z uszkodzonym ekranem chodzą po 30-50zł na allegro i zrobię to tak samo jak z tym :slight_smile: zdjęcia :

http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcMnNnuM1J7A84h4l5k2TGxc#.Uu5e9z15PJ4

http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcORovfh2nsd74h4l5k2TGxc#.Uu5frT15PJ4

http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcP%2BOU1VZJAcaoh4l5k2TGxc

http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcMdXQw7NZNVGoh4l5k2TGxc

wgram na niego linuksa podłącze myszkę i klawiaturę bez przewodową i można się bawić + wifi na usb oczywiście :slight_smile:

PYTANIA 

1 C zy napewno wszystko będzie działać gdy tak zrobię z innym bo ten jest uszkodzony i narazie nie wiem jak to się przedstawia gdyż był uszkodzony i jeszcze nie mam kabla hdmi.

2 Jeśli zainstaluję windows 7 starter to będzie to legalne ?.

Prosiłbym bym o sugestię :slight_smile:

Wykonywałem to około w 3.5-4godz :slight_smile:

zdjecia mi nie chca sie załadowac ;/ .

to tak spróbuję je umieścić http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcORovfh2nsd74h4l5k2TGxc#.Uu5frT15PJ4

Zależy od tego, co zostało uszkodzone, bo napisałeś tylko, że doszło do zwarcia, a w jego wyniku wiele rzeczy może się spalić/uszkodzić.

 

To nie Apple OS-X, żeby było to na granicy legalności (nie jestem pewny, ale chyba systemów Apple nie można wgrywać na urządzenia, które do tego nie są przeznaczone - tzn. które nie mają Apple-owego jabłuszka). O ile podzespoły uciągną, to nie powinno być specjalnej trudności.

Powiedzieli w serwisie , że uszkodzony ale podejrzewam , że bateria oraz ekran (musi być pod stałym łączem aby wysyłało jakiś kolwiek sygnał/prąd na usb) kupię kabel hdmi do telewizora to zobaczymy :wink: kupię nowy tablet około 30zł i zobaczę jak będzie działać też go rozbiorę i zrobię jak z tym. PS pudełko zrobiłem z opakowania po butach , taśmy oraz czarnego papieru :smiley:

Tablet na 99% jest na ARM, także nie ma mowy żeby zainstalować na nim Windows, z instalacją Linuksa będzie już nie mały problem - tablety zazwyczaj wymagają specjalnie dostosowanego jądra systemu, a jądro Androida nie da radę uruchomić natywnego Linuksa, może się wydawać to absurdalne, ale domyślnie jądra Linuksa dla Androida ma wyłączono parę opcji koniecznych do uruchomienia dystrybucji znanych z PC, jeśli nikt nie udostępnił dla danego tabletu gotowego przystosowanego obrazu jakieś dystrybucji to czeka Cię co najmniej cross-kompilacja kernela. Kolejny problem to często sterowniki dla karty graficznej - nie da się użyć tych z Androida jako że ma on swój serwer wyświetlania, najlepiej wspierane sa Tegra (Nvidii udostępnia zamknięte stery pod Xorg dla Tegry) i Adreno (dosyć dobre otwarte stery freedreno), Mali da się zmusić do działania, ale jakoś sterów jest niezbyt dobra, o sterach dla PowerVR w ogóle nie słyszałem.

Skoro procesor jest z rodziny ARM, to może dałby radę zainstalować Raspbiana? Dostosowany wprawdzie na Raspberry Pi, ale może da radę?

Nie, jak już mówiłem, potrzebna dostosowanego jądra pod sprzęt, zazwyczaj każde CPU czy płyta główna mają inne procedury inizjalizacji sprzętu, niestety ARM nie posiada takie standaryzacji jak x86, dla porównania podam że jądrze linuksa mamy jeden folder dla inizjalizacji x86 w /arch/x86 i 61 dla arm w /arch/arm

Tylko , że dużo ludzi uruchamia linuksa na androidzie ;__; to chociaż po kombinuję coś z tym androidem

Kwestia jak konkretnie to tablet, nie mówię że się nie da :P, ale nie jest to takie hop-siup jak by się wydawało. Musiał byś poszukać jakiegoś ubuntu czy czegoś innego konkretnie pod twój tablet ewentualnie pod cpu które posiada ten tablet (często w przypadku chińczyków różnych producentów jeśli CPU jest to samo to praktycznie płyta główna jest również identyczna i da się przenosić dużo rzeczy z jedno na drugi).

EDIT

A jest druga sprawa “uruchamia linuksa na androidzie” pewnie tutaj mówisz o czym innym, czyli uruchomieniu Linuksa wewnątrz Androida przez chroot, tak się da praktycznie na każdym sprzęcie - wystarczy tylko root, ale to rozwiązanie pozostawia wiele do życzenia, ponieważ uruchamiamy dystrybucję Linuksa wewnątrz Androida, rozwiązanie to pozostawia wiele do życzenia - głównie jeśli chodzi o wydajność oraz wygodę obsługi. O tym o czym wyżej mówię to uruchomienie dystrybucji Linuksa na tablecie zamiast Androida a nie w nim.

Właśnie chodzi  o to , że ja chcę normalnie zainstalować tam linuksa :stuck_out_tongue: najwięcej jest linuxów po cortex a8/aX z tym czymś raczej kupię tablet :slight_smile:

P.S jeśli tablet ma zniszczony ekran (tylko) to chyba będzie wyświetlał obraz na tv kablem HDMI ?

Tak, nie dam Ci 100% pewności, ale na 99% tak.

no to jeszcze kwestia czy na pewno też będzie działał jeśli odłączę ekran , kamerkę ?

Z kamerką raczej nie będzie problem. Z ekranem hmm, jeśli ekran nie posiada jakiegoś osobnego kontrolera w sobie lub gdzieś na nim przyklejony to też raczej nie, ale jeśli tak to możliwe że ten kontroler będzie musiał zostać.

A możesz przybliżyć co to ten kontroler :D?

Jeśli z wyświetlacz pójdzie bezpośrednie podłączenie do reszty to znaczy że go nie ma, ale jeśli po drodze będzie jakiś “układ” to znaczy że jest, prościej się nie da, bo wyglądać może różnie.