Zrobiłem szablon allegro w PS. Co teraz?

Witam

Postanowiłem pobawić się w Photoshopie. Zrobiłem sobie dość fajny szablonik allegro. Chciałbym je w przyszłości sprzedawać na allegro.pl. Teraz pytanie co zrobić żeby wszystko działało, nie mam o tym zielonego pojęcia, grafika jest już zrobiona od początku do końca. Może jest jakiś prosty sposób, który mogę wykorzystać ?

Chcesz sprzedawać szablony, ale nie wiesz jak je robić ;]

Poczytaj:

http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t … highlight=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pho … Google&lr=

Pamiętaj, że nie które znaczniki HTML są zablokowane na allegro…

No niestety nie wiem, dlatego chce się dowiedzieć. Dzięki za linki.

Witam

Zrobiłem własny layout, pociąłem go , zapisałem kod html, podmieniłem odnośniki do obrazków (wrzucając je na sieć) i teraz tak jak używam go w allegro, to nie wyświetla mi wszystkich pociętych rzeczy, raz pokazuje raz nie. Co mogę zrobić ?

Drugie pytanie jeżeli robimy layout to jak zrobić żeby potem można edytować tekst w allegro wrzucając ten szablon ? Np. wiecie jakiś

WYSYŁKA

BLABLABLABLA

BLABLABLABLA

Jakaś lektura ? Chciałem zrobić szablon, żeby lepiej aukcje wyglądały. Przy okazji nauczę się coś robić.

A sprawdziłeś te linki co podałem wyżej ? ehh…

Jakbym nie sprawdził to nawet bym nie pociął tego :stuck_out_tongue:

Tylko tak pisze tam, że aby wyznaczyć co idzie na tekst , a co jako obrazek wyznacza się w ImageReady, niestety nie potrafię jeszcze tego zrobić.

Co do zdjęć wyświetlania się obrazków ?

Widzę że inni także normalnie hostują na fotosik.pl i dobrze się wyświetla.

Niestety jeszcze nie znam dobrze html, dopiero książki dojdą mi w tym tygodniu i będę je studiował.

to daj fotki na imageshack.us, albo załóż sobie konto na yoyo.pl i będziesz miał własny serwer…

Pozdrawiam.

Na pewno jest sprawdzony i dobry ? Z tego co widzę za darmo, ale nie wiem czy skutecznie.

A jak z tym pisaniem ?

Jak chcesz coś dobrego to musisz płacić… boo.pl, webd.pl, webarena.pl

Naucz się HTML

kurshtml.boo.pl

Pozdro…


Jestem pewny, że da się to zrobić bez znajomości HTML.

Wytłumaczę jeszcze raz.

Mam layout, po pocięciu go na odpowiednie kawałki, chce tak. Tam gdzie będzie np. obrazek “Strona o mnie” po kliknięciu wyświetliła się strona o mnie ale to umie zrobić więc spokojnie) itd z innymi tego typu obrazkami, tylko tak jak z boku mam komórki “Kontakt” i pod spodem miejsce do napisania o kontakcie chcę aby po wklejeniu kodu html do allegro można było samemu uzupełnić to miejsce (żeby jak będzie wyjeżdżać tekst, to aby to specjalnie przygotowane miejsce się wydłużyło, aby tekst nie wyjeżdżał poza teren wyznaczonego tekstu). To samo chcą uzyskać w opisie aukcji, żeby po wbiciu kodu można było uzupełnić to miejsce, już poprzez edytor wizualny allegro.

Ktoś pomoże ?

Teraz to dowaliłeś ;] musisz użyć HTMLa, aby zmieniać szybko treść…

Poczytaj dokładnie o cięciu w PSie, tam jest to opisane co i jak…

Bez html ani rusz.

A hosting to www.webd.pl

Pozdrawiam

eh szkoda, czyli muszę się pouczyć HTML.

Tylko czy jest to dużo roboty w przerabianie tego kodu html utworzonego przez ps ?

Czy jak zna się tak dość html to idzie łatwo to przerobić ?

Czyli najpierw nauka potem praktyka nie jak ja chciałem trochę zacząć na odwrót.

Niestety najpierw nauka.

HTML wcale nie jest trudny.

jak opanujesz już HTML to będzie proste…

Zacznij czytać ten kurs co Ci podałem, albo czekaj na książki…

A ja mam jeszcze pytanie, dzięki tym linkom potrafię już wyciąc mój szablon. Jednak po wstawieniu do allegro różnie wygląda na innych rozdzielczościach. W jakich wymiarach mam tworzyć layout aby było wszystkim dobrze wyświetlane? Na mniejszym monitorze wszystko jest ok, zaś na panoramicznym już niestety nie. Szablon ma wymiary 995x 600.

Panowie wyciąłem szablon i ułożyłem wszystko co i jak w macromedia dreamwaver. Wygenerowało mi kod , podmieniłem linki.

Wszystko picus, u mnie działa, dałem jednemu kumplowi do sprawdzenia także działa. Dałem drugiemu i już niestety nie działa. w IE wyświetla wszystko OK, lecz w FF najnowszej ma problemy. Przy edytorze wizualnym ma jakieś luki, nie wyświetla grafiki. U mnie na IE i FF jest wszystko OK. U jednego kumpla na FF tak samo wszystko OK, tylko u tego jednego nie działa.

I co tu czynić ?

koledzy mądrzy więc pewno poradzą:)

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 0:21 został dopisany post przez destroy

Panowie wyciąłem szablon i ułożyłem wszystko co i jak w macromedia dreamwaver. Wygenerowało mi kod , podmieniłem linki.

Wszystko picus, u mnie działa, dałem jednemu kumplowi do sprawdzenia także działa. Dałem drugiemu i już niestety nie działa. w IE wyświetla wszystko OK, lecz w FF najnowszej ma problemy. Przy edytorze wizualnym ma jakieś luki, nie wyświetla grafiki. U mnie na IE i FF jest wszystko OK. U jednego kumpla na FF tak samo wszystko OK, tylko u tego jednego nie działa.

I co tu czynić ?

koledzy mądrzy więc pewno poradzą:)

A może dasz kod stronki ? czy mamy sobie wyczarować ?

Link o rozdzielczości…

http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=27298

Odświeżając moze się komuś przydać:

http://web-aukcje.pl/poradniki/elementy-szablonu-aukcji