Źródła newsów

Witam,

Czy istnieje jakiś plik tekstowy z newsami, które są często aktualizowane?

Proszę podać mi źródła bo chcę na swojej stronce umieścić takowe.

Pozdrawiam

Nie do końca sprecyzowałeś, o co ci chodzi. Jeżeli chodzi o jakieś technologie na budowe serwisów internetowych, dobre są Xopsy. Jeżeli chcesz pobierać newsy z internetu, podaj najpierw na jaki temat. A możesz też stworzyć własne rozwiązanie, np. wykorzystując pliki tekstowe lub bazę danych.

Mi chodzi o to czy są dostępne jakieś pliki tekstowe, które są na bieżąco aktualizowane z których można pobrać aktualności wogóle ze świata, a dobrze by było z branży reklamowej

RSS. Wiele serwisów internetowych obecnie udostępnia kanały RSS, możesz sobie wybrać co cię interesuje. Są to zwykłe pliki tekstowe o składni XML-pochodnej.

Na przykład: http://rss.gazeta.pl/pub/rss/wiadomosci.xml

nie chcę rss bo nie wyświetli się treśc newsa na mojej stronie, lecz na osobnej.

Chodzi mi o to, żebym mógł poprzez foreach wyciągnąć te dane na mojejj stronie

Chodzi ci o zewnętrzny serwis? W XPath możesz chyba użyć funkcji doc, a jako argument podajesz adres dokumentu. Oczywiście, odnoszę się tutaj do xsl’a.

Ja się pytam gdzie mogę znaleźć takie źródła, o to jak je pobiorę będą martwił się sam.

Na razie proszę o podanie mi jakiś źródeł z newsami

Za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi. Kanały ATOM, to aplikacja xml’a. W takim razie, możesz wyciągnąć z nich informacje za pomocą foreach… Z kanałami RSS, też nie powinieneś mieć większych problemów. Chcesz źródeł informacji? Proszę: Wikinews, jarzebski.pl, Webdiary,Webinside,Binboy.org,dobre programy, itd …

z rssów wyciagne jedynie tytuł link oraz opis i obrazek. a co z całą treścą?

ja poszukuję czegoś takiego.