Zróżnicowanie podświetlania monitora LED LCD

Witam!

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem monitora LG PIS226-PN. Niestety na matrycy występuje pewna wada, a mianowicie w lewym górnym rogu a także w dolnym jest mocne rozjaśnienie. Napisałem o tym do serwisu LG i oto jaką odpowiedź otrzymałem:

“Informujemy, że tego typu zjawisko jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami bądź diodami LED. W każdym monitorze , na ciemnym tle, nierównomierne podświetlenie będzie bardziej lub mniej widoczne.”

Zgadzam się z treścią tej odpowiedzi, ale porównywałem z innymi monitorami LCD i było w nich to ledwo zauważalne, a u mnie to aż kole w oczy przy czarnym tle (na białym i brązowym nie widać zbytnio).

Moje pytanie brzmi:

Czy oddać go na gwarancję?

Jeżeli nie to co zrobić żeby zminimalizować ten efekt?

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję !!

  1. To już zależy od Ciebie i od tego jak zareagujesz na odpowiedź na pytanie nr 2.

  2. Zmieniając kontrast, barwę wyświetlanego obrazu w opcjach monitora.

To zupełnie normalne zjawisko, nikt ci nie przyjmie tego monitora na gwarancję bo takich “wad” się po prostu nie da wyeliminować bo taki jest proces produkcyjny paneli z LED - podświetlenie nigdy nie będzie idealne.

Oczywiście, technologia led pozostawia wiele do życzenia, ale widziałem inne monitory tego typu, i z tego samego przedziału cenowego a nie było tak wielkiej różnicy, prawdę mówiąc u tego modelu tego nie zauważyłem a mianowicie żadnej różnicy podświetlania.