Zrywa internet podczas rozmów przez skype


(xomo_pl) #1

Witam, od dawna używam skype'a. Od kilku tygodni mam problem z internetem podczas rozmów na skype (normalne rozmowy pc-pc), mianowicie po jakimś czasie zrywa połączenie sieciowe (w tray'u znika globus z monitorów) i przerywa rozmowę. Od niedawna problem pojawia się coraz częściej (średnio raz/5minut) (kiedyś też był ale bardzo żadko). Zastanawiam się co może być tego przyczyną: internet, vista, skype?

Łącze jakie posiadam to 512kb/s radiowe (kabel na dach, i tam jest antena). Łącze zrywa tylko podczas rozmów skype; gdy jest wyłączony problemu nie ma.

Czasem gdy zerwie neta i wejdę w diagnostykę sieci dostaje takie coś jak na screenie poniżej albo że "narzędzie stwierdziło że ten komputer ma problem z siecią który nie może być rozwiązany..."

image_id: 2078

Co z tym zrobić?

dodam że w Windows update mam dostępny strownik do karty sieciowej ale sprawdzając w menedzerze urządzeń zauważyłem że jest on starszy od tego wgranego więc nie instalowałem.

Windows Vista Home Premium 32bit SP2 ENG.

Z góry dziękli za pomoc w rozwiązaniu problermu.


(Danielm86) #2

wejdź w menadżer urządzeń>karty sieciowe>relatek...>dwuklik>zarządzanie energią i odznacz "Zezwalaj na wyłączenie tego urządzenia..."


(xomo_pl) #3

Wszedłem w menedżera i moją uwagę zwróciło kilka pozycji w kartach sieciowych od microsoftu (patrz screen)

image_id: 2082

jak się tego pozbyć i skąd się to wzięło?


odchaczyłem, zobaczę czy pomoże

edit:

przetestowane: niepomogło: tzn po około 6minutach przerwało rozmowę i neta; są jakieś inne propozycje?