Zrywa połączenie neostrady co 10 min

(Jachuk) #1

Proszę o pomoc. Mam mode Wi-fi i wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że zrywa mi średnio raz na 10 minut połączenie. Dzieje się tak tylko na komputerze który mam podłączony pod ethernet. (posiadm modem sagem 1400) . Sądzę że to wina jakiegoś programu gdyż po sformatowaniu na tym komputerze dysku wszystko było OK ale tylko przez kilka dni i problem wrócił. Czy ktoś może coś pomóc????

(Jtadnr) #2

Masz wirusa RPC MODULE. Też miałem z nim problem, ale do czasu...

Ściągnij sobie wszystkie updaty na system + dobry firewall z antywirusem.

Ale już niie usuniesz wirusa, uaktywnia się po kilku dnich. Najpierw sformatuj dysk a potem wgraj offline oprogramowanie (Polecam Norton Internet Security + Norton Anty Virus, niestety drogo kosztuje) i dopiero się połącz z netem; nie będzie problemu.

Jeśli by tak się działo przez USB to znaczy że są problemy z płytą główną i jest do wymiany.

Pozdrawiam.

(Jachuk) #3

To znaczy że jeśli podłączę kompuer do modemu przez USB i nadal będzie się rozłączał to będzie to wina płyty a nie virusa już wtedy. Albo jeśli podłączę poprzez radiowe łącze? Virus będzie rozłączał chyba na wszystkim czy tylko na ethernecie. DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC! !!

(Czaszi) #4

Jako firewalla proponuje Zone alarm. Jest latwiejszy w konfiguracji i przyjemniejszy w obsludze niz Norton Personal Firewall.

Mala korekta do wypowiedzi Paybacka

Norton Internet Security = Norton Personal Firewall + Norton Anti Virus

nie ma wiec potrzeby kupowania 2 produktow oddzielnie.

Co do twojego problemu to w tej chwili firewall i antywirus to podstawa przy takim polaczeniu jak ty masz. Gdy jestes bezposrednio połaczony i nie masz zadnego zabezpieczenia to gdy tylko podlaczysz sie do netu mozesz w ciagu nawet kilku sekund zlapac wirusa.

Tak wiec podobnie jak payback - ZALECAM mocno - firewall (np ZoneAlarm) + antywirus.

(Ks Kamilp Nr 8) #5

Nieprawda! Trzeba uwazac co sie robi i nawet nie posiadajac narzedzi zabezpieczajacych mozna nie zlapac wirusa.

(Lolyt Xd) #6

przykladem tego sa wirusy blaster lub sasser kiedyc ledwo co sie podlonczylem i juz mi wlazl

(Jachuk) #7

Ale troche zboczyliscie z tematu mam takie wrazenie. Bo nie wiem co dalej robic z kompem. Formatowac czy nie?? Bo jesli okaze sie ze nie jest to wina oprogramowania to nie mam specjalnej ochoty znowu formatowac. Wiem tez ze nie ma zawsze prostej i 100% pewnosci co to jest ale mam rozumiec ze wszyscy co sie wypowiadaja tutaj sadza ze to wina viruska , czy tak???????????/ Jesli tak i nie ma innych opinii na ten temat to mi nic innego nie pozostgalo jak formatowac i posluchac waszych rad. Poczekam wiec jeszcze do wieczora moze ktos wpadnie na inny pomysl i jak nie to format c:. Serdeczne dzięki wszystkim pozdrawiam i NIE życzę takich przygód nikomu - bo wierzcie można wyjść z siebie .....:slight_smile:

(Jtadnr) #8

Opiszę co powinieneś według mnie zrobić:

1. Format c:

2. Instalacja systemu przy wyłączonym modemie

3. Instalacja Dobrego firewalla z antywirusem

4. Połączenie z internetem

5. Ściągnięcie z netu wszystkich/większości łatek na system (UPDATE)

6. Instalacja łatek

7. Koniec, jeśli problem się powtórzy to powtórz pkt 1 :smiley: :smiley: :smiley:

(Zbych ) #9

Po co odrazu format przeskanowac kompa jakimś antywirem z najnowszą bazą jeżeli to system XP można tymczsowo załączyc systemową zapore chroni przed blasterem i sisserem następnie przeskanować ad_aware ,spybotem i cwshredderem oczywiscie pokolei nie naraz następnie zainstalować krytyczne łaty.

(Jtadnr) #10

no to pomiń pkt 1 i pkt 2 :stuck_out_tongue:

(Czaszi) #11

Zgadzam sie. Najlepiej najpierw sprawdzic antvirem a potem dopiero formatowac lub jeszcze lepiej poszukac na zagranicznych listach dyskusyjnych jakiegos rozwiazania.

(Adarek) #12

RPC MODULE to nazwa wirusa czy dziury w systemie??? Jakoś szukam tego wirka i nigdzie nie mogą znaleśc opisu i sposobu eliminaci innego niż format. :smiley:

(Lolyt Xd) #13

format nic tu nie da i tak wlezie ci ten wirus nastepnym razem

(Adarek) #14

A ty skąd to wiesz ? Jak masz jakiś opis tego wirka to podaj gdzie jest.

(Pb) #15

Chyba MyDoom :smiley: albo jakiś internetowy trojan 8) Skan Ad-aware lub Nortonem i po problemie :stuck_out_tongue: